Kącik dla Rodziców

Organizacja pracy przedszkola / Zasady odpłatności

1. Przedszkole  czynne  jest  w  dni  robocze  w godzinach od 6.00 – 17.00.
  2. W wyjątkowych sytuacjach (np. okres pandemii) godziny te mogą ulec zmianie.
  3. Zapewnia w 7 oddziałach 140 miejsc dla dzieci w wieku od  3 do 6 lat.
  4. Każda grupa wiekowa liczy 20 wychowanków w tym 5 dzieci niepełnosprawnych .
  5. Dzieci przyjmowane są do Przedszkola, a nie do grupy, dlatego może się zdarzyć, że np. dziecko z rocznika 2016 może być z dziećmi z rocznika 2017.
  6. Wychowankowie mogą być  ubezpieczeni  od następstw nieszczęśliwych wypadków. Informacje o wysokości  składki oraz ubezpieczyciela zostaną podane na zebraniu organizacyjnym w grupie do której zapisane jest dziecko. Ubezpieczenie  obejmuje rok szkolny, za który zostały opłacone składki i ważne jest całą dobę. Warunki ubezpieczenia na rok szkolny 2021/2022 będą dostępne na stronie internetowej przedszkola w zakładce  Ważne informacje/Pliki do pobrania.
  7. Rodzice  opłacają  składkę  ubezpieczeniową  do 15.09.2021r. u nauczyciela prowadzącego grupę.
  8. Rodzice,  których  dzieci są  już  ubezpieczone  od następstw nieszczęśliwych wypadków, składają u  nauczyciela do 15.09.2021r. oświadczenie,  podając  ubezpieczyciela, numer polisy oraz  okres ubezpieczenia ( może być również kserokopia strony  polisy na której podane są wymienione informacje).
  9. W celu zachowania dobrej komunikacji z Przedszkolem oraz zapewnienia bezpieczeństwa dziecka, prosimy Państwa o bieżące uaktualnianie danych teleadresowych podanych we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola.
  10. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej. Termin przerwy wakacyjnej określa arkusz organizacyjny  Przedszkola.
  11. W czasie przerwy wakacyjnej Rodzic winien zapewnić dziecku prawo do odpoczynku zgodnie z zapisami Konwencji Praw Dziecka.
  12. W przedszkolu działa Rada Rodziców, która jest reprezentacją Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Rada Rodziców powoływana jest obligatoryjnie, jako organ społeczny wspierający działalność statutową przedszkola. W skład Rady Rodziców wchodzi po jednym przedstawicielu z Rady Grupy.
  13. Zebrania grupowe odbywać się będą w terminie podanym przez nauczycieli poszczególnych oddziałów z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Zasady odpłatności

Wysokość opłat za usługi świadczone przez przedszkole:

Opłata z tytułu opieki i świadczeń w godzinach od 6.00 do 8.00 przed rozpoczęciem bezpłatnej podstawy programowej oraz w godzinach  od 13.00 do 17.00 po jej zakończeniu  wynosi 1,00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka na zajęciach, niezależnie od momentu jej rozpoczęcia.

Cena posiłków:

- śniadanie: 2,00zł

- obiad: 3,50zł

- podwieczorek: 1,50zł

Zasady wnoszenia opłat

W każdym miesiącu wywieszamy na tablicy informacyjnej w przedszkolu, terminy przyjmowania opłat za przedszkole. Prosimy o terminowe wpłaty, zgodnie z podanymi dniami i godzinami. Jednocześnie przypominamy, że Rodzice obowiązani są wnosić opłaty za przedszkole w ustalonych terminach, bez względu na ewentualną, dłuższą nieobecność dziecka. Opłaty wnosi się do 10-tego każdego miesiąca.

1. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 7,00 zł.
  2. Dziecko podczas pobytu w przedszkolu  wynikającego z godzin zadeklarowanych, może korzystać  z jednego, dwóch lub trzech posiłków (śniadanie, obiad i podwieczorek).
  3. Łączna opłata miesięczna do której zobowiązany jest Rodzic, stanowi iloczyn dni roboczych przypadających w danym miesiącu i  odpłatności wynikającej z sumy należności za  wyżywienie i opiekę.

Np.: 7,00 zł ( wyżywienie)  + 3,00 zł ( opłata za opiekę)  = 10,00zł x 22 dni roboczych we IX /2020  łączna  opłata za m-c wynosi  220 zł.

1. Za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu należy się zwrot kosztów opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz zwrot kosztów żywienia, które są potrącane z odpłatności w następnym miesiącu.
  2. Rodzice zobowiązani są do dokonywania wpłat za przedszkole gotówką (u intendenty w wyznaczonych dniach)  do 10 dnia danego miesiąca z góry.
  3. Za czas opóźnienia w uiszczaniu opłat, przedszkole będzie naliczać odsetki za zwłokę zgodnie z odrębnymi przepisami.
  4. Zaleganie z odpłatnością za przedszkole powyżej jednego miesiąca może spowodować skreślenie dziecka z listy dzieci uczęszczających do przedszkola. Skreślenie z listy nie wyklucza postępowania egzekucyjnego.
  5. Przedszkole w miarę możliwości prowadzi indywidualne żywienie dla dzieci o specyficznych potrzebach pokarmowych. Wniosek o przygotowanie posiłków pozbawionych niektórych składników lub ich zastąpienie innymi, Rodzic składa do Intendenta Przedszkola. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność zastosowania eliminacji składników – alergenów niekorzystnych dla zdrowia dziecka.
  6. Dzieci z dietami otrzymują zamienniki zgodnie z zaleceniami lekarza.
  7. Nie dopuszcza się przynoszenia przez Rodziców gotowych posiłków przygotowanych poza przedszkolem.