• Urodziny Bianusi w grupie Biedronek

  W poniedziałek (26 września) świętowaliśmy Urodzinki naszej kochanej Bianusi. Były wspaniałe życzenia, głośne "Sto lat", wspaniały tort i poczęstunek. Bianusiu, życzymy Ci samych wspaniałych chwil w przedszkolu, dużo zdrowia, usmiechu, radości, dobrych kolegów i koleżanek oraz cudownych przygód. 

 • WITAMY - GRUPA 3-LATKÓW

  W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych zabawach, mają możliwość poznania świata poprzez zabawy tematyczne, badawcze i wiele innych. Zabawa ma różne oblicza, jest podstawową formą aktywności życiowej u dzieci. Nie tylko sprawia im przyjemność, ale wspiera ich fizyczny, a także psychiczny i umysłowy rozwój.

   

  A tak bawią, zarazem się uczą dzieci w grupie 3 - latków... 

 • 5,6-l w SP9 - BEZPIECZNI NA DRODZE

   

  W dniu 26 września 2022 r. dzieci 5,6 - letnie  poznawały zasady bezpiecznego poruszania się na chodniku i prawidłowego przechodzenia przez ulicę w wyznaczonym miejscu. Każde dziecko było pieszym lub pojazdem. Każde musiało prawidłowo zachować się na "ulicy"  obserwując zmianę świateł i zmieniające się  znaki w  zależności od sytuacji. Dzieci odgadywały zagadki związane z ruchem drogowym, nazywały pojazdy, uczyły się, co to jest "korytarz życia" i jak się go tworzy, rozpoznawały odgłosy pojazdów i inne dźwięki pochodzące z ulicy. Każde dziecko już wie, do czego potrzebne są odblaski, kamizelki i jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

   

 • 5,6-l w SP9 - pierwsza wizyta w bibliotece w PAPIERNIKU.

   

  W dniu 22 września 22 r. dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach przygotowanych przez panią Anię w bibliotece publicznej w PAPIERNIKU. Tym razem zajęcia były o "Wiewiórkach, które nie chciały się dzielić". Dzieci rozmawiały o wartościach, o przyjaźni, o potrzebie dzielenia się z innymi tym co mamy i o tym, jak dobrze mieć przyjaciół. Następnie samodzielnie wykonały pracę plastyczną  o tytułowych bohaterach opowiadania. 

   

 • 5,6-l w SP 9 - pierwsze spotkanie z panią higienistką.

   

  W dniu 21 września 2022 r. gościliśmy pierwszy raz w nowym roku szkolnym panią dr Ulę - higienistkę. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat higieny jamy ustnej, obserwowały pokaz prawidłowego mycia zębów  i otrzymanymi w prezencie szczoteczkami, samodzielnie  umyły swoje zęby pastą  ELMEX. 

   

 • 5,6-l w SP 9 - urodziny Kacperka O.

   

   

 • 5,6 -l w SP9 - urodziny Antosia S.

   

   

 • 5,6 - l w SP9 - 20 września - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,                                    aby uśmiech zawsze  gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą  i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

   

  Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

   

 • 5,6 - l w SP9 - BABIE LATO w MINI ZOO

   

  W dniu 20 września 2022 r., dzieci z grupy 5,6-l w SP9 odwiedziły zwierzęta w żywieckim  MINI ZOO.  Oprowadził nas pan Dawid Błoński i opowiedział o przygotowaniach zwierząt do zmian w porach roku. Dzieci nazywały zwierzęta, poznawały zasady korzystania z MINI ZOO i wysłuchały ciekawostek z życia niektórych gatunków zwierząt.  Samodzielnie nakarmiły zwierzęta owsem i marchewką. Żegnamy lato, a witamy jesień !

   

 • 3-4 latki Pierwsza wizyta na placu zabaw

   

   

 • Wesołe zabawy 3-4 latków

   

   

 • 5,6 - l w SP9 - DBAMY O CZYSTOŚĆ NASZYCH RĄK-WIRUSOOCHRONA

   

  W dniu 15 września 2022r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 poznawały zasady czystości oraz jak bezpiecznie zachowywać się w łazience podczas czynności samoobsługowych. Poznały sposoby przenoszenia bakterii z ręki do ręki, np. podczas powitania, choroby brudnych rąk, jak należy prawidłowo myć ręce, co do tego służy i w jakiej kolejności wykonywać czynności. Naszymi bakteriami był - brokat, który jest błyszczący, ładny i łatwo się przykleja, ale trudno się go pozbyć. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o tym, co się może stać na śliskiej podłodze w łazience i jak należy się bezpiecznie poruszać na mokrych płytkach - a najlepiej nie chlapać, tylko strząsnąć wodę nad umywalką i wytrzeć umyte, czyste  ręce do papierowego ręcznika. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną w postaci woreczka  foliowego z narysowanym konturem  własnej ręki, żelem i "kolorowymi bakteriami" zrobionymi  z  minipomponików - do przesuwania - świetna zabawa  manualna wspierająca przygotowanie rączek  dzieci do pisania.

   

 • 5,6 - l w SP9 - "ALPAKIGI" - zabawy z alpakami i ognisko

  u

         W dniu 13 września 2022 r gościliśmy w gospodarstwie państwa Wajdów            w Łodygowicach, którzy  głównie zajmują się hodowlą bydła opasowego, mięsnego, oraz uprawą zbóż. W gospodarstwie jest sporo różnych zwierząt : krowy, konie, kucyk, kozy anglonubijskie, osiołek, króliczki, świnki morskie, kaczki, gesi, kury oraz wspaniałe alpaki. Zwierzęta te pochodzą z Ameryki Południowej i należą do  rodziny wielbłądowatych. Wymagają szczególnej opieki, ale za to są niezwykle miłe, spokojne i uwielbiają dawać buziaki. Dzieci samodzielnie karmiły alpaki małymi kawałkami marchewki, suchym siankiem i trawą. Po nakarmieniu zwierząt  biegały po łące, grały w piłkę nożną, łapały olbrzymie bańki mydlane, zjeżdżały  na zjeżdżalni, jeździły wózkami, autkami  i ćwiczyły z hula-hop. Atrakcją spotkania była pyszna kiełbaska z ogniska. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone z wycieczki. Piękna wrześniowa pogoda dopełniła  radości z cieszenia się pięknem okolicy i cudownymi widokami.   Bieganie po zielonej trawie jest takie wspaniałe !   Do  zobaczenia znów  alpaki !

   

 • 5,6 - l w SP 9 - URODZINY DOMINIKI

   

              Z okazji urodzin składamy Ci życzenia: uśmiechu, zdrowia, radości,                                    mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych,                                 wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego,                           wszystkiego najlepszego Dominiczko !

   

 • 5,6-l w SP9 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

   

   

 • 5-6-latki SOWY MĄDRE GŁOWY

  Obchodzimy urodziny Martynki

   

  Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy dzień był miły,

  Pełen śmiechu i radości, stu urodzinowych gości,

  Lalek, klocków i pluszaków, stu prezentów i buziaków,

  Zdrowia, szczęścia i słodyczy, cała grupa Tobie życzy.

   

   

 • Wyprawka przedszkolaka!

  WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA - ROK SZKOLNY 2022/2023

  • komplet pościeli (prany raz w miesiącu) – duża poszwa 200cm x 160cm z kocem, poduszka mała „jasiek”, szczelnie zapakowany i podpisany – tylko do  grupy dzieci 3, 4 i 5 - letnich,
  • piżama wciągana, a nie zapinana na guziki – tylko do grupy dzieci  3,4 i 5 - letnich, 
  • koc obleczony poszwą (ok.160 x 80) - (prany raz w miesiącu), poduszka mała „jasiek” - tylko do  grupy dzieci 6 – letnich,
  • strój gimnastyczny (krótkie spodenki i biała bluzeczka z krótkim rękawem – podpisane) w worku,
  • komplet ubrań na zmianę czyli: spódnica na gumkę/spodnie, majtki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, t-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter (najlepszy suwak). Oczywiście dostosowany do pory roku. 
   Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania
  • pantofle na zmianę – wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową jasną podeszwą antypoślizgową, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami (klapki, laczki i inne tego typu obuwie wykluczone), łatwe do wkładania – na rzepy lub wsuwane,
  • chusteczki higieniczne suche i wilgotne (przynosimy raz w miesiącu),
  • kubeczek, szczoteczka z osłoną i pasta do zębów (wszystko podpisane)
  • ręczniki papierowe – składane.

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZOSTANĄ UDZIELONE WSZYSTKIM RODZICOM 1 WRZEŚNIA PRZEZ NAUCZYCIELI POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

   

 • Urodziny Poli z grupy Biedronek

  Polusia!

  Wszystkiego najlepszego, uśmiechu, wspaniałych przygód i wiele, wiele radosci!

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE 5, 6 LATKÓW

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE 5, 6 LATKÓW

  21 czerwca 2022r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 

  W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

  Były wiersze i piosenki i wspaniały taniec „Krakowiak” , który zachwycił wszystkich. Słychać było achy i ochy, i wielki aplauz na koniec.

  Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców i dzieci.

  Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

  Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

  Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

  Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

  Kiedy już będę uczniem w szkole –

  To znajdę wyjście,

  Wiem, co zrobię:

  Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...

 • FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO "UŚMIECHNIJ SIĘ"

  W dniu 22 czerwca 2022 r. w Urzędzie Miasta w Żywcu miało miejsce radosne zdarzenie, a w Sali Ratuszowej zasiedli niecodzienni goście.                  

  To dzieci z żywieckich przedszkoli przybyły na Finał Konkursu Plastycznego „UŚMIECHNIJ SIĘ”, którego organizatorem była dr Urszula Kalińska z Samorządowego Gabinetu Profilaktyki Stomatologicznej dla Dzieci.                                 

  Z naszej grupy Kamil otrzymał wyróżnienie, piękny Medal, zestawy do higieny jamy ustnej, a także Pakiet bezpłatnych ponadstandardowych zabiegów profilaktycznych w kierunku zdrowia jamy ustnej, do wykorzystania w Gabinecie Profilaktyki Stomatologicznej dla Dzieci w Żywcu.

  Dodatkowo,                                                                                                         

  Przedszkole otrzymało Dyplom za zaznaczenie uczestnictwa w Konkursie.

  Gratulujemy Kamilowi!

strona: