• Broszura informacyjna dla Rodziców i Nauczycieli

  Szanowni Państwo,

  zachęcam do zapoznania się z treścią broszury infrormacyjnej, dotyczącej BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA
  Z SIECI. Zarowno Rodzice jak i Nauczyciele ponoszą odpowiedzialność za dostępność mediów cyfrowych
  w życiu najmłodszych. Bądźmy świadomi i odpowiedzialni! 

  Z wyrazami szacunku,

  mgr Gabriela Bałazy - psycholog 

 • 5,6-l w SP9 - pierwsza wizyta higienistki - pani Uli

  W dniu 22 września 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 gościły panią Ulę, która będzie uczyć dzieci prawidłowego mycia zębów podczas cyklicznych spotkań i  mówić o tym, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzisiaj dzieci poznały rodzaje szczoteczek do zębów i nauczyły się, jak prawidłowo szczotkować zęby, żeby mieć piękny uśmiech. Obejrzały również filmik o przygodach szczoteczki do zębów, a na zakończenie wybrały sobie kolorowe naklejki. 

   

   

 • 5,6-l w SP9 - PIKNIK EKOLOGICZNY NA ŻYWIECKIM RYNKU

  W dniu 21 września 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uczestniczyły w "Ekologicznym pikniku" zorganizowanym przez Miejskie Centrum Ekologiczne na żywieckim rynku.  Wspólne zajęcia dzieci rozpoczęły oglądając przedstawienie "Frania" - Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing. Następnie oglądały stoiska ekologiczne, punkty wymiany roślin  i  wzięły udział w warsztatach ogrodniczych - każde dziecko posadziło własnoręcznie wybraną roślinkę i zaniosło ją do domu. Wzięliśmy również udział w losowaniu i Aleksander wygrał niespodziankę - książeczkę. Wspaniała pogoda dopełniła radosny nastrój kolorowego dnia ...

  Spotkaliśmy również Pana Burmistrza Antoniego Szlagora        oraz Państwo Edytę i Łukasza  Golców, z którymi dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

   

  Szczęściarz Aleksander - laureat losowania z upominkiem.....

   

 • 5,6-l w SP9 - "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" - 20 września

  W dniu 20 września 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 obchodziły "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA". Wspólne zabawy ruchowe, tor przeszkód na hali sportowej pod kierownictwem nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 - p. Lucyny i p. Pawła pozwoliły wspaniale spędzić ten wyjątkowy czas !  Słoneczny dzień pozwolił też na wesołe bieganie i łapanie na boisku szkolnym kolorowych baniek mydlanych. A po wspólnym wysiłku, gdy poszliśmy do sali napić się, zjeść chrupki i poczęstunek, przyszli do nas nieoczekiwani goście - ŻYWIECKIE JUKACE ! Po pierwszym zdziwieniu dzieci nieśmiało zaczęły poznawać naszych absolwentów przedszkola ukrytych pod przebraniem - Piotruś, Kamil, Franek ... są już dużymi chłopakami  i opowiedzieli nam o tradycjach i częściach ich strojów. Dzieci z radością przymierzały CZAKO i dzwoniły dzwonkami  przy pasach ubierając tradycyjny strój Jukaca. To był wspaniały i  ekscytujący dzień !

   

   

 • 3-4 latki Dzień Przedszkolaka

  Wszyscy swoje święto mają, więc nasze kochane przedszkolaki również świętowały bardzo uroczyście swoje święto – „Dzień Przedszkolaka” przypadający 20 września.
  W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

   

   

 • 3-4 latki bawiły się w ogrodzie przedszkolnym i korzystały z pięknej pogody 🙂

   

   

 • 3- latki Witamy w Przedszkolu!

  Grupa 3 latków to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu.Dzieci bardzo dobrze czują się w swojej sali, wśród swoich Pań, nowych kolegów i koleżanek.

  Korzystamy ze słonecznych dni i poznajemy najbliższą okolicę podczas codziennych spacerków :) 

  Mamo, Tato! W przedszkolu jest super, rano może troszkę płaczemy ale zobaczcie jak później śmieją nam się buźki! :) 

   

   

 • 5 latki - Dzień Przedszkolaka

  Dzisiaj dzień obfitował w radosne wydarzenia.

  Dzieci wykonały radosne buźki, które samodzielnie ozdabiały. Wszyscy bawiliśmy się balkonikami do muzyki poważnej W. A. Mozarta. Na zakończenie częstowaliśmy się słodkimi niespodziankami.

  Wesołego dnia życzymy i do galerii zapraszamy!!!!

   

   

 • Gość w grupie 5 - latków

  ​​​​​​15 września w naszej grupie gościliśmy mamusię Antosia W., która przeczytała nam bajeczkę Pt. Kapitan Kiwi pogromca straszków. Poprzez przygody kapitana Kiwi poznaliśmy - w jaki sposób radzić sobie ze strachami w naszym małym życiu. Mamusia Antosia podzieliła się z nami również zawodem, który wykonuje. Ponieważ jest nauczycielką języka niemieckiego i języka angielskiego, przywitała się i pożegnała w tych językach. Na zakończenie wręczyliśmy laurkę w formie podziękowań. Zachęcamy do spojrzenia w galerię zdjęć. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz. ​​​​​​

   

   

 • 5,6-l w SP9 - WIZYTA PANA LEŚNIKA

   

  W dniu 19 września 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 gościły w sali  leśnika, pana Piotra Dzikiego z Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Pan Piotr  pokazał i opowiedział dzieciom, co to jest las, jakie są rodzaje lasów oraz jakie najczęściej  drzewa spotykamy w naszych lasach. Dzieci mierzyły wysokość drzew i nazywały  najbardziej charakterystyczne gatunki występujące w naszych lasach. Dzieci oglądały również filmiki z leśnych kamer obserwując  zwierzęta w ich naturalnym środowisku - największe wrażenie zrobił filmik z dzikiem. Niektóre zwierzęta były dzieciom znane, ale niektóre poznały dzięki opowiadaniu pana Piotra. Nauczyły się też, jak należy zachowywać się w lesie, żeby nie płoszyć zwierząt i nie niszczyć przyrody.  Całą zdobytą wiedzę sprawdzimy na  leśnych szlakach podczas naszych spacerów i wycieczek !

   

   

 • 5,6-l w SP9 - urodziny KAMILKA G. i ANTONIEGO S.

   Śmieszne życzenia urodzinowe graficzne na fb - Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,… | Free printable birthday cards, Birthday card printable, Birthday quotes

   

 • 5,6-l w SP9 - pierwsza wizyta w bibliotece "PAPIERNIK"

  W dniu 14 września 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uczestniczyły w zajęciach w bibliotece w "Papierniku". Pierwsze spotkanie z p. Patrycją przebiegło bardzo ciekawie, dzieci poznały pomieszczenie, sposoby wypożyczania książek, oglądały najpiękniejsze książki z kolorowymi ilustracjami. Wysłuchały opowiadanie czytane przez p. Patrycję i wykonały kolorowego żółwia z papieru, plastiku i filcu. Niektóre z dzieci już są zapisane do biblioteki i regularnie korzystają z księgozbioru.                                                          Zachęcamy do korzystania z biblioteki ! 

   

   

 • 5 latki

  Już minął pierwszy tydzień w przedszkolu. Dzieci z naszej grupy wróciły do grupy już 5- latków. Pierwsze wspólne zabawy przyniosły wiele radości. Życzmy sobie dobrego i owocnego czasu w przedszkolu. Pozdrawiamy i zapraszamy do galerii.

   

   

 • 3-4 latki

  ​​​​​​Grupa 3-4 latków z naszego przedszkola udała się na pierwszy spacer poza terenem przedszkola. Przedszkolaki przyglądały się drzewom, kwiatom i innym roślinom. Podczas spaceru dzieci zatrzymywały się słuchając śpiewu ptaków. Dzieci były zadowolone i podekscytowane, a po powrocie do przedszkola wspominały ten pierwszy wyjątkowy spacer.​​​​​​​​​​​​

   

   

 • Zaproszenie

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
  serdecznie zaprasza na dzień otwarty na Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Żywcu
  w dniu 16 września 2023 r. od godziny 10:30 do 15:00.

  Na początku prowadzący podczas prezentacji w przystępny i ciekawy sposób opowiedzą na czym polega niełatwy i energochłonny proces oczyszczania ścieków, dlaczego musimy oczyszczać ścieki i jak ważne jest odpowiednie korzystanie z urządzeń kanalizacyjnych. Po prezentacji rozpoczniemy wspólną wędrówkę po obiektach oczyszczalni. Czas całego spotkania nie przekroczy półtorej godziny.
  Dzieci będą mogły wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką dorosłych. 
  Zwiedzanie odbywa się w grupach.

  Liczebność danej grupy zależy od frekwencji.

  Poszczególne grupy rozpoczynają zwiedzanie o godzinie:10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00.

  Prosimy o przybycie kilka minut przed rozpoczęciem zwiedzania.

  Czekamy na Państwa na Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Żywcu
  przy ul. Brackiej 66 w dniu 16.09.2023 r.

   

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA - ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  • dzieci z grup 3 i 4 latków otrzymają przedszkolny komplet pościeli (rodzice będą zabierać go do prania raz w miesiącu),
  • piżama wciągana, a nie zapinana na guziki – tylko do grupy dzieci  3,4 i 5 - letnich, 
  • koc i poduszka „jasiek” - (prany raz w miesiącu) - tylko do grupy dzieci 5- 6 – letnich,
  • strój gimnastyczny (krótkie spodenki i biała bluzeczka z krótkim rękawem  podpisane) w worku,
  • komplet ubrań na zmianę czyli: spódnica na gumkę/spodnie, majtki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, t-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter (najlepszy suwak). Oczywiście dostosowany do pory roku. Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładaniai zdejmowania,
  • pantofle na zmianę – wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową jasną podeszwą antypoślizgową, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami (klapki, laczki i inne tego typu obuwie wykluczone), łatwe do wkładania – na rzepy lub wsuwane,
  • kubeczek, szczoteczka z osłoną i pasta do zębów (wszystko podpisane),

  SZCZEGÓLOWE INFORMACJE ZOSTANĄ UDZIELONE WSZYSTKIM RODZICOM 4 WRZEŚNIA PRZEZ NAUCZYCIELI POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

 • UWAGA!

  Szanowni Rodzice, z uwagi na prace remontowe związane
  z przeglądem gwarancyjnym, Przedszkole otwarte będzie
  w dniu 4 września 2023 roku. tj. poniedziałek.

  Serdecznie zapraszamy.

 • 5,6-l w SP9 - 30 czerwca - IDZIEMY NA LODY ...

   "Lody” –   P. Wyrębkiewicz – Łuba

  Kiedy upał jest na dworze, co ochłodzić Ciebie może?

  Lemoniada, soki, woda, krótko trwa taka ochłoda.

  Lody zimne, lody pyszne, dla ochłody fantastyczne!

  Różne kształty lody mają, wszystkim nam się podobają.

  Ten okrągły, ten podłużny, wygląd ich naprawdę różny.

  W kubku, w rożku, na patyku, lody form mają bez liku!

  A i smaki wyjątkowe: śmietankowe, owocowe.

  Każdy znajdzie to, co chce, nawet dziecko o tym wie!

  Jest wanilia, czekolada. Wszyscy jedzą, nikt nie gada!

  Smerfne lody i miętowe, bakaliowe, truskawkowe.

  W kubku, rożku, na patyku. Lodożerco!  Ale wybór!

  Weź na lody mamę, tatę, możesz iść też z młodszym bratem.

  Zjadaj lody kolorowe, sorbetowe i kremowe.

  W dni słoneczne, w dni pogody, zjadaj lody dla ochłody! 

   

   

   

 • Wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym 6- latków

  Już niedługo dzieci z grupy 6- letniej opuszczą przedszkole i po wakacjach zasiądą w szkolnych ławkach. Póki co korzystają jednak z pięknej pogody oraz towarzystwa przedszkolnych kolegów i bawią się w najlepsze.

 • 5,6-l w SP9 - NASZE ZABAWY

   

   

strona: