• 5 - latki Wizyta Świętego Mikołaja

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj! Od samego rana wszystkie dzieci z zachwytem podziwiały zimowy krajobraz za oknem i… z niecierpliwością wypatrywały wielkiego gościa.

  Dzieci przywitały Mikołaja piękną piosenką, której uczyły się specjalnie na tę okazję. Mikołaj wręczył przedszkolakom wspaniałe prezenty, które sprawiły wiele radości.

  Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał!
  Obiecujemy być grzeczni, do zobaczenia za rok 😊

   

   

 • 6 - latki Święty Mikołaj

   

   

 • Moje miasto w przyszłości - konkurs plastyczny

  15 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. "Moje miasto w przyszłości". Dzieci za pomocą prac plastycznych przedstawiły, jak wyobrażają sobie nasze miasto w przyszłości. Wszystkie prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wernisażu.

   

   

 • 3 - latki Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

  3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Nasze przedszkole, jak co roku, przyłączyło się do obchodów tego dnia. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia na temat potrzeb i trudności osób niepełnosprawnych. W grupie Biedronek dzieci wspaniale poradziły sobie z tym ważnym, potrzebnym, ale też trudnym tematem. Podczas zabaw i ćwiczeń przedszkolaki wczuwały się w sytuacje i  potrzeby ludzi z różnymi rodzajami niepełnosprawności: niesłyszących, niewidomych czy niepełnosprawnych ruchowo.

  Na końcu stworzyliśmy „Słoneczko przyjaźni”, na jego promykach zostały zapisane spostrzeżenia i przemyślenia dzieciaków na temat tego: co to jest niepełnosprawność.

  Na znak solidarności z osobami z niepełnosprawnościami przedszkolaki ubrały się w tym dniu na żółto, za co dziękujemy również Rodzicom😊

 • 5 - latki Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

   

   

 • 5,6-l w SP9 - witamy ŚW.MIKOŁAJA w naszej grupie.

   

   

   

 • AKCJA CHARYTATYWNA

  AKCJA CHARYTATYWNA

   

  DRODZY RODZICE!!!

  NASZE PRZEDSZKOLE ORGANIZUJE KIERMASZ ZIMOWO-śWIĄTECZNY, KTÓRY ROZPOCZNIE SIĘ 7.12.2021 (TJ. WTOREK) I BĘDZIE TRWAŁ DO WYCZERPANIA ZAPASÓW.

  DOCHÓD PRZEZNACZONY BĘDZIE NA LECZENIE I REHABILITACJĘ NASZEGO PRZEDSZKOLAKA MATEUSZKA.

  UPRZEJMIE PROSIMY O WŁĄCZENIE SIE W AKCJĘ I PRZYNIESIENIE RÓŻNORODNYCH RZECZY, KTÓRE BĘDZIE MOŻNA SPRZEDAĆ NA TYM KIERMASZU (OZDOBY ZIMOWO-ŚWIĄTECZNE, ZABAWKI, MOŻNA SIĘ ZDEKLAROWAĆ DO UPIECZENIA CIASTA BĄDŹ CIASTECZEK NA CZWARTEK W CZASIE TRWANIA KIERMASZU, KAŻDY POMYSŁ DOBRY).

  Z GÓRY DZIĘKUJEMY

   

  ORGANIZATOREM ZBIÓRKI NR 2016/596/OR BĘDZIE FUNDACJA ISKIERKA DZIAŁAJĄCA NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ.

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  ​​​​​​​PIĄTEK   03.12.2021​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

   

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Bardzo prosimy, aby w tym dniu ubrać dzieci na żółto na znak solidaryzowania się z osobami niepełnosprawnymi !!!

 • 5,6-l w SP9 - ANDRZEJKI

  ZABAWA ANDRZEJKOWA w grupie dzieci 5,6-letnich miała wspaniały przebieg. Dzieci poznały zwyczaje i zabawy związane z ludowym świętem obchodzonym w dzień  imienin Andrzeja. Uczestniczyły w takich zabawach, jak: lanie wosku, układanie butów, rzucanie skórką z jabłka, losowanie i odgadywanie zagadek i obrazków, kubeczki, kalambury, rzucanie monetą do miski z wodą,  losowanie liter, itp. Wspólne tańce i zabawy ruchowe przy muzyce nie miały końca. Smacznym urozmaiceniem zabaw były pierniczki, czekoladowe ciasteczka i soczki owocowe. Ledwo zdążyliśmy na obiad !

  A tymczasem, za oknem, po cichutku, spadł pierwszy w tym roku ŚNIEG !  

    

 • Wycieczka do biblioteki (5,6-latki)

  W czwartek 18 listopada dzieci z grupa  5,6-laków wybrały się do filii Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. 

  Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od Pani Bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani Bibliotekarka również  przeczytała jedną z książeczek oraz pokazała jak wiele jest  gatunków  książek dla dzieci.   

  Grupa miała też okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, na których wypełniała sylwetę jeża - naklejając kolorowe pestki dyni.

  Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Zajęcia otwarte w grupie 3-4-latków

  Dnia 19.11.2021 w grupie 3-4-latków odbyły sie zajęcia otwarte, na które zaproszona została grupa 5-latków. Tego dnia odbyły sie zajęcia relaksacyjne Metodą 5-stopniową Joanny Węglarz.

 • 5,6-l w SP9 - warsztaty plastyczne

  W piątek (26.11.21) dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przygotowanych przez panią Sylwię. Poznały nową technikę plastyczną : "malowanie na streczu". Na wstępie dzieci rozwiązywały zagadki związane ze zdrowym stylem życia i rekwizytami związanymi z czystością. Tematyka pracy plastycznej obejmowała:  ruch i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu (piramida zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej), przebywanie w kolorowym świecie jesieni - spacery i wycieczki, czyste powietrze wokół nas, smaczne dary jesieni z ogrodów i pól pełne witamin. Dzieci doskonale się bawiły, z radością wykorzystywały całą paletę barw gorąco komentując: co im się udało namalować, a  co trochę mniej. Brudne rączki i podłoga od farb wcale nie przeszkadzały w aktywności twórczej  dzieci. Przedszkolaki z radością zaprosiły panią Sylwię na następne warsztaty i kolejne odwiedziny w naszej grupie.

   

 • 5,6-l w SP9 - wizyta w bibliotece.

  W dniu 25 listopada dzieci uczestniczyły w zajęciach z p. Anią w bibliotece w Papierniku. W związku z omawianą tygodniową tematyką związaną z dbaniem o zdrowie, p. Ania przygotowała zajęcia przygotowujące dzieci  do wizyty u lekarza, oswajające z uczuciem lęku i niepewności związanej z okresowymi badaniami dzieci, leczeniem a czasem też szczepieniem. Dzieci rozpoznawały  swoje uczucia i próbowały przelać je na papier w pracy plastycznej. Oglądały również książeczki o pracy lekarza i słuchały wiersza o chorym kotku. Dzieci wiedzą już, że nie należy bać się wizyty u lekarza i powinno się chodzić do niego nie tylko  w czasie  choroby, bo przecież  "strach ma wielkie oczy".

   

 • "Zmysły" zajęcia w Miejskim Centrum Ekologicznym

  Dziś (24 listopada) przedszkolaki z grupy 5 - 6 – latków i grupy 4 – latków (Biedronek) wybrały się na zajęcia do Miejskiego Centrum Ekologicznego w Żywcu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach  pod hasłem „Zmysły". Podczas zajęć milusińscy mieli okazję pobawić się swoimi zmysłami: dzięki zmysłom słuchu i węchu „przenosili się” do lasu; sprawdzali, który ze zmysłów jest najważniejszy, najpotrzebniejszy; oglądali przedmioty przez lupę; sprawdzali czy drewniane klocki wydają dźwięki; ćwiczyli refleks oraz pamięć podczas zabaw memory.

  Dzięki ciekawym ćwiczeniom i doświadczeniom przedszkolaki utrwalały swoją wiedzę i zdobywały nowe doświadczenia. Dziękujemy bardzo paniom prowadzącym za ciepłe przyjęcie i super spędzony czas.

  Czekamy na następne zajęcia!

 • 5,6-l w SP9-kolejne spotkanie z Panią Ulą-higienistką w celu nauki prawidłowego mycia zębów.

 • 5,6l w SP9-WYKONYWANIE ZDROWYCH KANAPEK PRZEZ DZIECI

  Dzieci 5,6-letnie poznawały sposoby zdrowego odżywiania się, omawiały  "Piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej", wykonywały  własnoręcznie  kanapki z przyniesionych ulubionych zdrowych produktów oraz utrwalały poznane cyfry, liczby i znaki matematyczne z wykorzystaniem rekwizytów. Słuchały również wierszy i piosenek związanych z hasłem "Zdrowym być" oraz uczyły się rozpoznawać "Zdrowe, czy niezdrowe?" podczas zabaw ruchowych  i quizu. 

   

 • 5,6l w SP9-zajęcia patriotyczne z p.Wiesławem Tomiczkiem.

 • Biedronki - Konkurs wewnątrzprzedszkolny „Żywiec – moje miasto w przyszłości”.

  Dzieci z grupy Biedronek (4 – latki) przez dwa dni pracowały nad przygotowaniem plakatu na konkurs wewnątrzprzedszkolny pt. „Żywiec – moje miasto w przyszłości”. Praca rozpoczęła się od pogadanki nt. tego, jak nasze miasto może wyglądać za wiele, wiele lat. Wyobraźnia dzieciaków podpowiadała im wspaniałe pomysły, w wyobrażeniach przedszkolaków w przyszłości będziemy podróżować latającymi samochodami, a nad naszym jeziorem powstaną wspaniałe, liczne aquaparki. Będziemy latać do pracy, szkoły i przedszkola rakietami i odrzutowymi autobusami!! Będzie jeszcze więcej zieleni!!

  Wszystkie pomysły zostały uwiecznione na plakacie!

 • 11 listopada Święto Niepodległości

  10 listopada nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

  Z tej okazji grupa dzieci 5- letnich przygotowała krótką akademię. Następnie o  godzinie 11.11, wszystkie grupy wraz z kadrą pedagogiczną i personelem technicznym naszego przedszkola uroczyście odśpiewały hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”.

  W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskaniaprzez Polskę niepodległości. 

   

   

strona: