• Grupa 5 - 6 latków w nowym roku szkolnym

  Piękna pogoda to okazja do spacerów i wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.

  Grupa 5,6 – latków korzystając z dobrej pogody bawiła  się na świeżym powietrzu: dzieci  biegały, wspinały się po drabinkach, zjeżdżały ze ślizgawki, kręciły się na karuzeli, bujały na huśtawkach…. Jest to dla nich czas relaksu, radości, nabywania wielu sprawności ruchowych. Były również na wycieczce, gdzie poznawały okoliczne miejsca niedaleko przedszkola.

  Zabawy na świeżym powietrzu przy huśtawkach, drabinkach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Poprzez zabawę na placu zabaw dzieci ćwiczą wiele umiejętności, które przydadzą im się przez wiele następnych lat.

   

 • Wycieczka grupy 4 - latków

  Wrzesień powitał nas piękną, jeszcze letnią pogodą. Korzystając z tego, grupa dzieci 4 – letnich wybrała się na wycieczkę do Mini Zoo oraz do Parku Żywieckiego. Dzieci była bardzo radosne i podekscytowane, tym bardziej, że była to ich pierwsza przedszkolna wycieczka. Była przejażdżka autobusem, zwiedzania Mini Zoo z Panem Przewodnikiem oraz piknik w parku. Przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w naszym Zoo oraz wiele ciekawostek na ich temat.

  Dziękujemy bardzo panu Dawidowi za ciekawe opowieści o zwierzętach, mamy nadzieję, że już niedługo znowu odwiedzimy nasz piękny Park.

 • Zaproszenie na Kosmiczny Piknik Naukowy - 4 września 2021 w Klubie Papiernik w Żywcu

  Żywiecka Fundacja Rozwoju wraz z partnerami zaprasza na
  Kosmiczny Piknik Naukowy,
  który odbędzie się 4 września 2021 roku (sobota)
  w Klubie Papiernik
  w godzinach od 11:00 do 17:00.

  Zaproszenie.pdf

   

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  • komplet pościeli (co tydzień prany) – duża poszwa 200cm x 160cm z kocem, poduszka mała „jasiek”, szczelnie zapakowany i podpisany – tylko do  grupy dzieci 3, 4 i 5 - letnich,
  • piżama wciągana, a nie zapinana na guziki – tylko do grupy dzieci  3,4 i 5 - letnich,
  • koc obleczony poszwą (ok.160 x 80) - (co tydzień prany), poduszka mała „jasiek” - tylko do  grupy dzieci 6 – letnich,
  • strój gimnastyczny (krótkie spodenki i biała bluzeczka z krótkim rękawem – podpisane) w worku,
  • komplet ubrań na zmianę czyli: spódnica na gumkę/spodnie, majtki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, t-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinana bluza lub sweter (najlepszy suwak). Oczywiście dostosowany do pory roku. Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania,
  • pantofle na zmianę – wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, oddychające, z gumową jasną podeszwą antypoślizgową, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami (klapki, laczki i inne tego typu obuwie wykluczone), łatwe do wkładania – na rzepy lub wsuwane,
  • chusteczki higieniczne suche i wilgotne (przynosimy raz w miesiącu),
  • kubeczek, szczoteczka z osłoną i pasta do zębów (wszystko podpisane)
  • ręczniki papierowe – składane.
 • „ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI – PILOTAŻ”

  Dyrektor Przedszkola nr 1 w Żywcu z Oddziałami Integracyjnymi ogłasza nabór do projektu „ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI – PILOTAŻ” (ASPE). Program finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Os Priorytetowa 2, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Głównym celem projektu jest Celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla uczniów/uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki wypracowaniu standardu świadczenia usług asystenckich w przedszkolach i szkołach na wszystkich poziomach, prowadzących oddziały ogólnodostępne, z wyłączeniem szkół specjalnych.

  Cel zostanie zrealizowany między innymi poprzez następujące działania:

  a. przygotowanie minimum 640 osób do pracy w charakterze ASPE poprzez realizację szkoleń, superwizji i doradztwa dla ASPE zgodnie z programem szkoleń,

  b. udzielenie w otwartym naborze uprawnionym podmiotom grantów na zatrudnienie ASPE na okres 10 miesięcy,

  Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w terminie od 26.08.2021 r do 31.08.2021 r.  w Przedszkolu nr 1 w Żywcu z Oddziałami Integracyjnymi ul. Kazimierza Tetmajera 77, 34-300 Żywiec, w godzinach urzędowania przedszkola tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00

  Regulamin rekrutacji i udział w projekcie do pobrania na stronie  www.przedszkole1zywiec.pl  w zakładce: Realizowane projekty i programy – Program „Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych (ASPE) – pilotaż oraz w sekretariacie przedszkola.

  _REGULAMIN_UDZIALU_W_PROJEKCIE_GRANTOWYM_ASPE.pdf

  ​​​​​​​

 • Zakończenie Przedszkola - 6 latki 

  Chociaż jasno słońce świeci trochę smutne są dziś dzieci.
  Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.

  Dziś żegnajcie „Sześciolatki”. Przyszedł teraz inny czas.
  Do nas przyjdą nowe dzieci, a my już żegnamy Was.

  Miło było razem z Wami pracować tu pomocami.
  Teraz czeka na Was szkoła, szkolny dzwonek głośno woła.

  Dla Was w szkole książki nowe, klasy, ławki już gotowe.
  Nowe Panie będą uczyć: pisać, czytać, śpiewać, liczyć.

  Wśród kolegów w nowej szkole wspominajcie też przedszkole.
  Kiedy będzie wolny czas, prosimy, odwiedzajcie nas.

  Śpiewu, tańca i humoru życzą dzieci Wam w przedszkolu.

  Na dalszą drogę życia weźcie czarodziejskie te słowa:

   „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”;

   niech każdy z Was w sercu zachowa.

  Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej. 

  W dniu  24 czerwca  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie naszych Starszaków. Absolwenci zaprezentowali się w bogatym repertuarze słowno- muzyczno-tanecznym, słowami wierszy i piosenek, podziękowały  nauczycielom, pracownikom przedszkola oraz Pani Dyrektor za wszelką  pomoc i opiekę, którą były otoczone przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu. Emocji i wzruszeń nie było końca a pożegnalny „Krakowiak” podsumował całą czteroletnią pracę dzieci i wychowawców. Dzieci  wspaniale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechem radości ze strony dorosłych.

  Pani Dyrektor wygłosiła bardzo osobistą, pełną ciepłych słów mowę pożegnalną. Były także piękne dyplomy i upominki dla przedszkolaków oraz podziękowania, dla kadry z przedszkola i rodziców. Także w imieniu Rady Rodziców - rodzice w imieniu swoim i dzieci podziękowali za serce, trud i cierpliwość okazaną ich pociechom.

  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla gości i dzieci. Całość przebiegała w uroczystej i pełnej wzruszeń atmosferze. Łez nie zabrakło zarówno wśród przedstawicieli rodziców, jak i wychowawców. Na pewno wszyscy będziemy tęsknić, ale jednocześnie trzymać kciuki, by przyszli uczniowie osiągnęli wiele sukcesów.

  Naszym Absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole, dużo radości, uśmiechów na każdy dzień i udanych wakacji!!

   

 • 5 - latki wyjeżdżają na wakacje

  Do zobaczenia we wrześniu!

   

   

 • Wesołe zabawy 4 - latków

  Grupa 4 - latków korzystając z pięknej pogody i ostatnich wspólnych chwil dużo czasu spędza na świeżym powietrzu - spacerujemy i bawimy się wesoło.  

  Potrafimy już coraz lepiej współpracować w grupach efektem czego są piękne budowele, jakie tworzymy z klocków na naszej sali.

  Za rogiem już widać zbliżające się wakacje! Wszystkim dzieciom życzymy cudownego, gorącego ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!!!

  Do zobaczenia we wrześniu!! :) 

   

   

 • Zakończenie roku - 6 - latki A

  Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy,

  bo my sześciolatki do szkoły idziemy.

  Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile,

  kiedy na zabawie dni mijały mile.​​​​​​​

  Piosenka.m4a

  Piosenka 2 .m4a

  Zuzia, Igor, Zosia.m4a

  Nikola, Alek.m4a

  Cedric, Szymek, Ola.Cz..m4a

  Karol, Mateusz.m4a

  Maja, Oliwka.m4a

  Kinga, Piotr, Oliwier.m4a

  Ola K. Bartek, Karolinka.m4a

  Wiersz.m4a

   

   

 • KOCHANY TATUSIU!!!!

  Moje małe serce

   jest pełne miłości,

   Dobroci, spokoju

   I wielkiej radości

  6- latki „A” takimi słowami pragną złożyć tatusiom życzenia z okazji Dnia Ojca.
  ​​​​​​​Do życzeń dołączają piosenkę i zdjęcia.

  PIOSENKA.m4a

 • Dzień Taty - 6 latki B

 • Wyjście do Kina Janosik w Żywcu

  18 czerwca starsze grupy z naszego przedszkola (4 – latki, 5- latki, 5-6- latki, 6- latki i 5-6 przy SP9) wybrały się do Kina „Janosik” w Żywcu na bajkę Krudowie 2 Nowa Era. To był wspaniały dzień pełen wrażeń 😊 Już sama jazda autobusem u wielu dzieci wywołała podekscytowanie i radość. Bardzo podobało nam się w Kinie i chętnie tam wrócimy!

   

   

 • „ Myję ząbki gdy pora wstać, a także wieczorem, gdy czas już spać”

  16 czerwca w  Urzędzie Miejskim w Żywcu w Sali Ratuszowej odbył się Finał Konkursu Plastycznego „UŚMIECHNIJ SIĘ” , którego organizatorem była Pani dr n. med. Urszula Kalińska - kierownik Gabinetu Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci. W konkursie brało udział 25 dzieci reprezentujących 5 przedszkoli. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: dzieci 5 - letnich i dzieci 6 – letnich.

  Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały piękne prace.

  Joel H zajął I miejsce w kategorii dzieci 6 –letnich,
  a jego koleżanka z grupy  - Nicola S -  zajęła III miejsce.
  Ponadto wyróżnienie w tej grupie wiekowej otrzymał Robert K. z grupy „0”,
  a w kategorii dzieci  5 - letnich wyróżnienie otrzymała Karolina D. i Zuzanna J.

  WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zapraszamy również do przeczytania informacji i obejrzenia zdjęć w Aktualnościach na stronie Urzędu Miasta Żywiec.

   

   

 • Lubimy zabawy na placu zabaw!

  Maluszki bardzo lubią przedszkolny plac zabaw i często z niego korzystają! Dzieci znają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń, tak by zabawa była miła i bezpieczna.

 • Wesołe zabawy na boisku !

  W minioną środę wszystkie przedszkolaki z naszej placówki mogły wesoło bawić się na boisku przy Przedszkolu i korzystać z pięknej pogody. Dzieci miały wspaniałą atrakcję – wielki, dmuchany plac zabaw – Gąsienica, z piłeczkami, ścinką wspinaczkową i zjeżdżalnią. Był również tor przeszkód, który Maluszki pokonywały bez najmniejszych problemów, za to z uśmiechem na twarzy. A na końcu czekały na dzieci wspaniałe bańki mydlane, które wszyscy bardzo lubią.

  Zabawa była wspaniała:)

  Dziękujemy serdecznie!

 • Świętujemy Urodziny w naszej grupie!

  W grupie Maluszków cieszymy się zawsze z naszych Urodzin i świętujemy je uroczyście. Są życzenia, śpiewanie „Sto lat!”, mały upominek i oczywiście słodkości, za które bardzo dziękujemy naszym Rodzicom.

  Takie chwile na długo zapadają w pamięć 😊

 • Dobroczynność

  Dawanie to szczodrość, a tego uczymy dzieci już od pierwszych miesięcy życia słowem „daj'. Uczymy dzielenia się zabawkami, jedzeniem, huśtawką na osiedlowym placu zabaw po to właśnie, żeby dzieci wypracowały w sobie sztukę dawania, a w późniejszym okresie dzielenia się innymi dobrami.

  Dobroczynność uczy dzieci nie tylko empatii, ale też oszczędzania pieniędzy w niekonwencjonalny sposób. Zakup potrzebnych rzeczy do domów dziecka czy schronisk dla zwierząt, dołożenie swojej cegiełki do Szlachetnej Paczki, wsparcie przedszkolnej aukcji czy takich organizacji jak WWF, UNICEF itp. można nagrodzić, zwiększając dziecku kieszonkowe lub dokładając procent za każdorazowy datek na cel charytatywny.

  Zarządzanie pieniędzmi uczy samodzielności, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów w sytuacji, kiedy pojawiają się pokusy. Uczy też rezygnacji z upragnionego prezentu na rzecz innego. A wszystko to jest dobrym pretekstem do prowadzenia z dziećmi rozmów na temat pieniędzy, ich roli w naszym życiu i umiejętności oddzielenia tego, co jest realną potrzebą od chwilowych kaprysów.

  AKCJA GÓRA GROSZA 2020/2021

  Zbiórka trwała od 26.10.2020 r. do 31.05.2021 r

  W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole ponownie przyłączyło się do wielkiej akcji zbierania monet pod nazwą Góra Grosza. Do specjalnie oznaczonych puszek wychowankowie mogli wrzucać monety od listopada do maja.
   

  Ogółem zebraliśmy 544 zł 63gr

       I miejsce     Grupa  6–latki

  II miejsce      Grupa „0”

      III miejsce     Grupa 5-latki

  GRATULUJEMY !!!


  Akcja co roku organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji  jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do ich domów, bądź tworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcję!!!

   

 • Dzień Dziecka

  1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto! Nie inaczej było w naszym przedszkolu. Od samego rana wszystkie grupy celebrowały ten dzień.  Nasze kochane Panie zadbały o to by ten dzień był wyjątkowy i przygotowały wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe na świeżym powietrzu. Na orliku powstał tor przeszkód,  były zabawy z chustą animacyjna Klanza, bańki mydlane i wiele, wiele innych ciekawych konkurencji! 😊

  Wszystkim dzieciaczkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i samych radosnych chwil!!!

  Pamiętajmy, że Dzień Dziecka to doskonała okazja do tego, by każdy odnalazł w sobie pokłady dziecięcej radości! 😊

  Zapraszamy do galerii, znajdziecie tam obszerną fotorelację z tego dnia! 

   

 • 4 - latki Dzień Mamy i Taty

  Kochani Rodzice!

  Z okazji Święta Waszego

  życzenia wszystkiego najlepszego:

  niech każdy dzień dostarcza radości

  i uśmiech zawsze w sercach gości,

  niechaj problemy Was omijają,

  a wszyscy bardzo Was kochają

  Bo jak nikt inny na świecie,

  Wy na to zasługujecie!

 • 6 - latki A Święto Mamy i Taty

strona: