• Ogólnopolski Program "Dwujęzyczny Przedszkolak"

  Przez cały rok szkolny starsze grupy w naszym przedszkolu realizowały Ogólnopolski Program „Dwujęzyczny Przedszkolak”. Program ten ma na celu wplatanie języka angielskiego do codziennych czynności dzieci, co w sposób naturalny zapewnia im równoległe poznawanie dwóch języków.

  Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jest przeznaczony dla dzieci, rodzin, nauczycieli i wszelkich placówek edukacyjnych, które chcą, aby język angielski był nieodłącznym elementem życia człowieka. 

  Na zdjęciach grupa 5 latków wraz z Panią od angielskiego podczas realizacji zajęć w ramach programu. Dzieci wspólnie bawiły się, śpiewały piosenki oraz przy pomocy maty edukacyjnej powtarzały słówka poznane w ciągu roku.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 21 czerwca 2024 r.  dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uroczyście zakończyły rok szkolny.  Piękny występ dla rodziców zakończyło wręczenie dyplomów i upominków dla dzieci. Pożegnania nadszedł czas !   

   

   

 • 3 latki - Wycieczka pociągiem do Węgierskiej Górki

  20 czerwca nasza grupa wybrała się na wycieczkę na Bulwary nad Sołę do Węgierskiej Górki. Ta wycieczka była niezwykła, boo… jechaliśmy pociągiem! Pod naszym przedszkolem wsiedliśmy do autobusu MZK, który zawiózł nas na dworzec PKP, z którego pociągiem ruszyliśmy prosto do Węgierskiej Górki!

  Warto zaznaczyć, że większość z nas pierwszy raz jechała pociągiem!
  Ależ to była frajda, a to dopiero początek atrakcji tego dnia.

  Na miejscu wybraliśmy się na długi spacer wzdłuż Soły, podczas którego podziwialiśmy okolicę i poznawaliśmy letni krajobraz.

  Gdy spragnieni i głodni 😊 dotarliśmy na Bulwary nadszedł czas na upragniony piknik! Panie przygotowały dla nas pyszne rogaliki i herbatkę, a później zajadaliśmy swoje przepyszne przekąski przygotowane przez Rodziców.

  Było dużo czasu na zabawę, puszczanie baniek mydlanych, huśtawki i nawet kolorową chustę!

  Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

  Nasze Panie są z nas dumne, że podołaliśmy tak wielkiej wyprawie! 😊

  Nasze Panie są z nas dumne, że podołaliśmy tak wielkiej wyprawie! 😊

  Po obszerną relację zapraszamy do galerii zdjęć!

   

 • 3 latki - Urodziny Laurki i Helenki!

  W czerwcu w naszej grupie świętowaliśmy urodziny Laurki i Helenki

  Bądźcie zdrowe i zawsze szczęśliwe!

  Dziewczynki, wszystkiego najlepszego!

  🎂🎈🎂🎈🎂🎈🎂🎈🎂🎈🎂🎈

   

   

 • 3-4 latki na zajęciach w Bibliotece

   

   

 • Grupa dzieci 5 letnich odwiedza Straż Pożarną

       W dniu 19.06.2024r. Grupa dzieci 5-letnich odwiedziła strażaków Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Żywcu.  Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu,które prowadzili pan Przemek i Piotr  Poznały specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.

      Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom,  jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Mogli sami przekonać się w jaki sposób strażacy przenoszą  rannych. 

      Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim, celując wodą w ustawioną makietę. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale potrafili przekonać do podejmowania zadań dzieci nieśmiałe.

    Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom ,a Oni obdarowali dzieci pojemnikiem ze słodyczami.

  Zapraszamy na obszerną fotorelację w zakładce Galeria zdjęć.

 • Dzień Mamy i Taty oraz Zakończenie przedszkola w grupie 6 latków

  18 czerwca 2024 odbyła się w naszej grupie 6 latków Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty połączona z zakończeniem edukacji przedszkolnej. Dzieci zaprezentowały się swoim Rodzicom w pięknym przedstawieniu, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Dyrektor, której dzieci także podziękowały za wspaniały czas przedszkola. 

  Życzymy naszym najstarszym Przedszkolakom samych sukcesów w szkole, dobrych kolegów i koleżanek, wspaniałych wakacji i wszystkiego najlepszego na dalsze dni. 

  Rodzicom bardzo dziękujemy za długoletnią współpracę, życzliwość, dobre słowo i wszelką pomoc. 

 • 5,6-l w SP9 - ostatnie zajęcia w bibliotece "PAPIERNIK"

  W dniu 20 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uczestniczyły w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach w bibliotece "PAPIERNIK" z panią Patrycją. Tym razem  zajęcia dotyczyły  rozpoczynającej się dzisiaj nowej pory roku - lata i zbliżających się wakacji. Dzieci wysłuchały opowiadania Anny Włodarkiewicz pt." LatoToli" i wykonały obrazek z papierowego talerza oraz wycinanych i naklejanych elementów z kolorowego papieru. Pogoda i piękne kolory lata nastroiły nas do wakacyjnych wspomnień  i  marzeń o wyjazdach ..... 

   

 • Konkurs plastyczny UŚMIECHNIJ SIĘ

  17. czerwca 2024 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego  pt. „Uśmiechnij się”, który po raz XIX organizował Gabinet Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci w Żywcu. Impreza odbyła się w Żywieckim Ratuszu w obecności  pana Burmistrza Miasta Żywiec. W konkursie brało udział  6-cioro dzieci z całego przedszkola. Oliwia C. z grupy 6-latków zdobyła zaszczytne I miejsce w kategorii dzieci 6-letnich a Paulina D. zdobyła wyróżnienie. Oliwia K. - w  kategorii dzieci 5-letnich także zdobyła wyróżnienie.

  Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w Konkursie otrzymały Dyplom, Medal Śmieszek, zestaw do higieny jamy ustnej: pasta i szczoteczka do zębów, kalendarz szczotkowania zębów, balonik. Dodatkowo - Oliwia C. za zajęcie I miejsca otrzymała Statuetkę Zwycięzcy z dedykacją. Jesteśmy dumne z osiągnięć naszych wychowanków.

 • 5,6-l w SP9 - ostatni trening piłkarski na boisku SMS-ŻAPN

  W dniu 18 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9  uczestniczyły w ostatnim w tym roku szkolnym treningu piłkarskim na trawiastym boisku SMS. Niektórzy śledzą mecze EURO 2024 przed telewizorem w wygodnym fotelu, a myśmy własnonożnie rozegrali mecz na zakończenie roku szkolnego. Wspaniała pogoda niech będzie dobrym prognostykiem na pozytywne zmagania piłkarzy i kibiców podczas rozgrywek w  tegorocznych meczach Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2024 ! 

   

   

 • Urodziny Kacperka i Oskarka z grupy 6 latków

  Chłopaki życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

 • 5 latki - Zajęcia w Bibliotece

  W dniu 14.06.2024. Dzieci 5-letnie uczestniczyły po raz ostatni w tym roku szkolnym w cyklu zajęć bibliotecznych. Dzieci poznały wesołą historyjkę z morałem autorstwa Jima Fielda i Rachel Bright pt. „Gekon, który odkrył echo” Opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy z… własnym echem. Po rozmowie na temat opowiadania dzieci ozdobiły wg własnych pomysłów bohatera opowiadania.Jesteśmy wdzięczni klubowi PAPIERNIK za możliwość kontaktu z książką w takiej formie. 

   

   

 • Urodziny Tosi w grupie 6 latków

  STO LAT TOSIU!

 • FESTYN RODZINNY

  14 czerwca 2024r. odbył się w naszej placówce Festyn Rodzinny. Podczas Imprezy dzieci korzystały z licznych atrakcji: animacji sportowych z wodzirejem, malowania twarzy, kolorowych warkoczyków, tatuaży. Przedszkolaki z rodzinami częstowały się różnymi pysznościami i mile spędzały czas. 

  Podczas zabawy odwiedził nas pan Jarosław Gowin, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu, który częstował wszystkich cukierkami. 

  Zabawa była wspaniała, czekamy na kolejny festyn!

 • 5,6-l w SP9 - OGNISKO

  W dniu 14 czerwca 2024r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9  uczestniczyły w kolejnej wycieczce do szkoły ZSAiO w Moszczanicy. Tym razem dzieci przeszły ścieżką dydaktyczną  podziwiając kwitnące łąki - fioletowe facelie i białe rumianki oraz obserwując żaby, ślimaki  i gąsienice. Po spacerze dzieci  posiliły się smaczną kiełbaską z grilla  i pobiegały po ścieżce sensorycznej - było wiele radości i śmiechu. Pogoda nam dopisała i wróciliśmy zmęczeni, ale w pogodnym nastroju. 

   

   

 • 5-6 latki

  Dzień Mamy i Taty 

  Kochana mamo, kochany tato

  Bardzo kochamy Was głównie za to,

  Że zawsze o nas ogromnie dbacie

  I nas na pewno mocno kochacie.

  Nikt nie ofiaruje nam nigdy więcej 

  Dziś więc Wam damy 💓 w podzięce.

   

   

   

 • 5-6 latki. Banialuka.

 • ZAPRASZAMY NA FESTYN!!!

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA

  FESTYN RODZINNY

  NA ORLIKU

  W PIĄTEK 14. 06. 2024 W GODZ. 15.00 - 18. 00

  WSTĘP 5 zł./ osoby

  PLANUJEMY LICZNE ATRAKCJE:

  - malowanie twarzy,

  - kolorowe warkoczyki, 

  - tatuaże,

  - gry, zabawy i tańce z Wodzirejem,

  POCZĘSTUNEK:

  - kiełbaski z grila,

  - napoje zimne, 

  - kawa, herbata,

  - ciasto,

  - popcorn,

  - pyszne gofry - 5 zł

  UWAGA DRODZY RODZICE!

  WYMAGANE OBUWIE SPORTOWE!

 • 6 latki w Banialuce

 • 6 latki poznają Szkołę podstawową

strona: