• 3-4-latki. Obchodzimy Dzień 11 Lisopada

• Święto Odzyskania Niepodległości w grupie Maluszków

Maluszki z naszego przedszkola również świętowały uroczysty Dzień Odzyskania Niepodległości.

Same skleiły flagę naszego kraju i już wiedzą, że jest ona biało - czerwona.

Na wspólnej uroczystości miały okazję ją zaprezentować.

• 5,6 latki w SP9 wzięły udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu"

• 5,6-latki w SP9 wzięły udział w warsztatach pt."MAMY RADY NA ODPADY". Dzieci poznały sposoby segregowania śmieci oraz dowiedziały się, co oznacza słowo RECYKLING.

• "Szkoła do hymnu" 2021

10 listopada nasze przedszkole bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” chcąc w ten sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania
    przez Polskę niepodległości.

Uwaga Rodzice!

Drodzy Rodzice !!!

Nasza placówka uczestniczy w konkursie dotyczącym zbiórki surowców (butelki plastikowe, makulatura). Celem konkursu jest szerzenie idei prawidłowej segregacji i edukacji ekologicznej wśród rodzin, a szczególnie dzieci.

W związku z konkursem prosimy bardzo o przynoszenie do przedszkola butelek plastikowych(umytych, zgniecionych razem z zakrętkami) oraz makulatury. Butelki i makulaturę prosimy przynosić po zebraniu większej ilości. Butelki w workach związanych, a makulaturę związaną sznurkiem.

Podsumowanie całej zbiórki nastąpi w czerwcu 2022 roku.

Trzy placówki z największą ilością oddanych surowców zostaną nagrodzone.

Bardzo prosimy o włączenie się do konkursu.

• 6 - latki Wyjście do Biblioteki

W dniu 4 listopada grupa 6 - latków wybrała się na zajęcia do Biblioteki.
    Dzieci słuchały bajki o jeżu i wykonywały jesiennego jeża.

Projekt edukacyjny pn. "Dzień dobrych uczynków"

W ramach projektu realizowano zajęcia edukacyjne w każdej grupie, mające na celu  uświadamianie dzieciom, iż warto pomagać innym, na wiele różnych sposobów. Powstało pierwsze z kilku drzew, wspólnie wykonane przez realizatorów programu.

„Drzewo dobrych uczynków”

Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz słodkości ufundowane przez Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora i przekazane przez  Jolantę Gruszkę (z Urzędu Miasta Żywiec), której serdecznie dziękujemy za współpracę, pomoc i życzliwość.

• 5, 6 - latki - Zajęcia otwarte

W październiku w grupie dzieci 5,6 –letnich prowadzone były zajęcia otwarte z zakresu ekologii „Razem badamy, ekologię odkrywamy”. Na zajęcia była zaproszona najstarsza grupa 6-latków oraz gość specjalny Pani „Ekolog”.

Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieci: Jak każdego dnia dbamy o ekologię w domu. Skupialiśmy się także na ciekawych formach dotyczących zastąpienia prania w proszkach i płynach -  „magicznymi kulami”. Celem zajęć było:
    - Poznanie nowoczesnych technik ekologicznych
    - Promowanie zachowań proekologicznych w środowiskach lokalnych
    - Uświadomienie szkodliwości prania w proszkach i płynach.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem, brały udział w zajęciach dotyczących ekologii. Swoimi spostrzeżeniami i wiedzą dzieliły się z Panią „Ekolog”. Na koniec każde dziecko swoim palcem zamoczonym w niebieskiej farbie, przypieczętowało na plakacie deklaracje, że będzie dbało o  ekologię w swoim środowisku.

• 5 - 6 latki Jesienne zabawy

• Dzień szlachetności - Biedronki (4 latki)

Przedszkolaki z grupy Biedronek (4 latki) obdarowały swojego kolegę Kacperka własnoręcznie wykonanymi puzlami!

Brawo dzieciaczki!

• 3 - 4 latki - Jesienne zabawy

• 3 -4 latki - Świat zmysłów

• 5 - 6 latki w SMS ŻAPN

W ostatni piątek 29 października 2021r. grupa dzieci 5,6 –letnich miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych w Akademii ŻAPN kids 🥰

Trener Marcin i trener Kamil dali niezły wycisk małym sportowcom.

Biegów, berków i przeróżnych ćwiczeń koordynacyjnych było co niemiara! 🏃🏻

A na sam koniec oczywiście wyścigi rzędów i oficjalne liczenie, która drużyna zebrała najwięcej skarbów. 🎖

Co to były za emocje, kto nie był i nie widział, ten niech żałuje! 😁

• 5 - latki Wyjście do Biblioteki

28 października grupa 5 – latków pierwszy raz odwiedziła filię Biblioteki Samorządowej w Żywcu, która mieści się w budynku Klubu Papiernik.

Zanim rozpoczęły się zajęcia Pani bibliotekarka zapoznała nas z zasadami odpowiedniego zachowania i korzystania z wypożyczalni.

Pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie o tematyce jesiennej, a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego utworu. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczną przedstawiającą piękne, kolorowe jesienne drzewo.

Zajęcia nam się bardzo podobały i już jesteśmy umówieni z Panią na kolejne spotkanie! 😊

• 5 - latki Światowy Dzień Mycia Rąk

Nasza grupa także wzięła udział w akcji z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, który obchodzony był 15 października. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady dbania o higienę i wspólnie z Paniami omówiły etapy prawidłowego mycia rąk.
    Dużo rozmawialiśmy o zarazkach, wirusach i bakteriach.
    Wiemy już, jak ważne znaczenie w naszym życiu ma codzienne mycie rąk!

• 5,6-latki w SP9 zwiedzają MPWiK w Żywcu i poznają sposoby oczyszczania wody, aby była zdatna do picia.

• Jesienny spacer 6 - latków

• Biedronki (4 latki) - gimnastyka ważna sprawa!

Biedronki wiedzą doskonale, że ruch i wesoła zabawa na świeżym powietrzu są bardzo potrzebne dla zdrowia!

• 5 – latki Złota, Polska Jesień!

Korzystamy z uroków pięknej, złotej jesieni i gdy tylko pogoda pozwala staramy się często spacerować i podziwiać piękne krajobrazy, które otaczają
    nasze kolorowe przedszkole!

strona: