• 5,6-l w SP9 - poznajemy zawód ratownika GOPR

  W dniu 7 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 gościły w sali panią Martę - ratowniczkę GOPR, która zapoznała dzieci z zawodem ratownika górskiego,  wyposażeniem plecaka ratownika oraz sposobami ratowania  zdrowia i życia turystów podczas górskich wędrówek. Dzieci samodzielnie sprawdziły ciężar plecaka, omawiały przeznaczenie poszczególnych elementów sprzętu i dzieliły się wrażeniami z własnych wędrówek z rodzicami. Razem z panią policjantką przypomniały sobie, w jaki sposób udziela się pierwszej  pomocy i przetestowały razem z panią Martą korzystanie z defibrylatora AED na fantomie. Na koniec dzieci uczyły się zapakowywania  poszkodowanego w złotą folię tak, by nie wyziębić jego organizmu  - "na cukierka".  Ostatnim  "cukiereczkiem" została pani Marta....

   

   

 • 5,6-l w SP9 - wizyta w REMIZIE STRAŻY POŻARNEJ

  W dniu 06 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 udały się z wizytą  do budynku Straży Pożarnej  w Żywcu  w celu poznania pracy strażaka, obejrzenia pomieszczeń, sprzętu i samochodów strażackich. Dzieci poznały sposoby przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach  i nauczyły się  wykonywania telefonów z podawaniem ważnych informacji w sytuacjach wypadkowych. Przymierzały stroje strażackie, hełmy, próbowały utrzymać i podnieść niektóre rekwizyty strażackie. Obserwowały podnoszenie kosza z drabiną i samodzielnie  próbowały ugasić pożar w wyznaczonym miejscu na placu.  Utrzymanie sikawki wcale nie było takie proste !

   

   

 • Urodziny Jasia w grupie 6 latków

  Sto lat, sto lat, niech żyje Jasiu nam!

 • 5,6-l w SP9 - DOGOTERAPIA

  W dniu 4 czerwca 2024 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 gościły kolejnego pieska na zajęciach z dogoterapii. Tym razem suczka - Shelby, nazywana Szelką pokazała dzieciom kilka sztuczek i wywiązała się ciekawa rozmowa na temat : jakie przedmioty służą zdrowiu psa, jaka smycz jest najlepsza i co powinna zawierać psia apteczka. Każde dziecko mogło pogłaskać pieska w wyznaczonych psich miejscach, które sprawiają  poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zadowolenia. Dzieci nakarmiły pieska smakołykami, zaobserwowały sposoby wydawania komend słowem i gestem i opowiedziały o swoich zwierzątkach domowych oraz sposobach ich pielęgnacji. 

   

 • 5,6-l w SP9 - urodziny ADRIANA - 04.06.24r.

   

   

 • 5 latki w Teatrze Banialuka

  Początkiem czerwca zawsze staramy się zorganizować naszym dzieciom atrakcję.

  W tym roku pojechaliśmy do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej i była to nasza pierwsza taka długa wycieczka autokarowa.

  Aktorzy przygotowali dla nas piękny spektakl pt: „ Jestem Aki”. Było to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył, kim jest. Bohater samodzielnie wyrusza w świat. Podczas kolejnych spotkań z mieszkańcami lasu poznaje różnorodność natury. Wśród wartkich dialogów i mądrych puent, dowiaduje się, kim i jakim chce być w przyszłości. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski oraz nastrojowa muzyka.

  Byłyśmy bardzo dumne z naszych dzieci, które potrafią poprawnie zachować się w teatrze, z zainteresowaniem oglądać przedstawienie oraz nagradzać aktorów oklaskami.

   

   

 • Dzień Mamy i Taty w grupie 4 latków

  Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu.

  Z okazji Święta Mamy i Taty 27 maja w Przedszkolu w grupie 4 latków odbyła się uroczysta akademia. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ zaczęły od powitania gości. Następnie były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. 

 • Urodziny Kordianka w grupie 4 latków

  Wszystkiego najlepszego!

 • PREDSZKOLAKI DLA MIASTA ŻYWCA 2024 r.

  W dniu 1 czerwca  dzieci z grupy 5-6 latków reprezentowały nasze przedszkole  podczas XII Miedzyprzedszkolnego Festiwalu Małych Form Scenicznych pn. Przedskolaki Dla  Miasta Żywca pod Honorowym Patronatem  Burmistrza  Miasta Żywca- Antoniego Szlagora.

  Dzieci z żywieckich przedszkoli mogły zaprezentować występy artystyczne podczas obchodów Dnia Dziecka w Amfiteatrze Pod Grojcem. 

  Dzieci z naszego przedszkola pod opieką p. Beaty, p. Dominiki oraz p. Bogusi zaprezentowały 10 minutowy występ artystyczny. W repertuarze znalazły się:

  - taniec, Paulina Przybysz "Nie bój się chcieć"

  - piosenka "Hymn zdrowych dzieciaków"

  - taniec z pomponami "Holidays" .

   

   

  Gratulujemy naszym młodym wykonawcom żywiołowego, pięknego występu. 

   

 • Urodziny Hubercika w grupie 4 - latków

  STO LAT, STO LAT, NIECH HUBERCIK ŻYJE NAM!!!

 • Dmuchaniec w grupie 4 latków

  Boisko na Orliku zamieniło się w arenę wspaniałej zabawy dla najmłodszych. Wcześnie rano pojawił się "dmuchaniec" atrakcja, która sprawiła, że na twarzyczkach naszych przedszkolaków - królował uśmiech. Urządzenie dmuchane - idealne na imprezy plenerowe gwarantowało maluchom radosną i niezapomnianą zabawę na świeżym powietrzu. 

 • GRUPA 4 LATKÓW W TEATRZE BANIALUKA

  Teatr, to zaczarowane miejsce, które wraz z odsłonięciem kurtyny odkrywa przed dziećmi swoje magiczne sekrety. Wciąga małego widza w fantastyczny świat, błyskawicznie uruchamia wyobraźnię, pozwalając tym samym najmłodszym na odbycie niecodziennej podróży pełnej wrażeń, niezwykłych przygód i niezapomnianych emocji. 

  Dnia 3 czerwca dzieci z grupy 4 latków wybrały się na wycieczkę do Teatru BANIALUKA, aby obejrzeć spektakl pt. "Jestem Aki". 

  Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały spektakl. 

  Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! - tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Była to nasza pierwsza, wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

 • Urodziny Antosia w grupie 6 latków

  Antosiu! Wszystkiego najlepszego!

 • 6 - latki - zabawy na dmuchańcu

 • 5,6-l w SP9 - DMUCHAŃCE - 29.05.24 r.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - UROCZYSTOŚĆ DNIA MAMY i TATY-28.05.24 r.

   

   

 • 6 - latki Podsumowanie Plastycznego Konkursu Strażackiego

  20 maja, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu, odbyło się podsumowanie Plastycznego Konkursu Strażackiego, w którym trójka naszych wychowanków (Paulina, Nadia i Oskar) została wyróżniona w konkursie na etapie powiatowym i otrzymała tytuł Laureata Powiatowego Etapu strażackiego Konkursu Plastycznego. 

  Za uczestnictwo w Konkursie dzieci otrzymały dyplomy i piękne książki, które sprawiły im dużo radości. Jestesmy dumne z osiągnięc naszych wychowanków. 

  Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Żywcu

 • 5-6 latki

  Urodziny Karolinki

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam...

 • 5,6-l w SP9 - URODZINY FELICJI - 20.05.24r.

   

   

 • Dzień Sportu na Boisku Orlika

  W dniu 22 maja odbył się w naszym przedszkolu - Dzień Sportu. Otwarciem tego Dnia było odpalenie znicza Olimpijskiego oraz odśpiewanie hymnu. Dzieci z dużym skupieniem odmówiły przysięgę. Wstępem do konkurencji była rozgrzewka, którą przygotowali trenerzy z żywieckiej AKADEMII PIŁKI NOŻNEJ - Pan Kuba i Pani Ada. Następnie trenerzy poprowadzili urozmaicony tor przeszkód, który dał dzieciom wiele emocji i zadowolenia. Dzieci starały się jak najlepiej wykonywać powierzone im zadania. Po przejściu konkurencji odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów wraz z drobnymi upominkami dla każdego dziecka. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i współpracę z profesjonalnymi trenerami ŻAPN. 

  DZIĘKUJEMY TRENEROM ZA POMOC W REALIZACJI DNIA SPORTU. 

   

   

strona: