• 5-6 latki.

  Relizacja Programu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

  pn. Dziel się uśmiechem.

  Podczas edycji programu "Dziel się uśmiechem" dzieci z naszej grupy poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustanej, a także dowiadują sie jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podjęte w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. 

   

   

   

 • 5,6-l w SP9 - wizyta Św. MIKOŁAJA

   W dniu 7 grudnia 2023 r.  do grupy 5,6-l w SP9  zawitał Święty Mikołaj. Przyniósł dzieciom prezenty  i spędził miło czas.  Do zobaczenia za rok ! 

   

   

 • 5-6 latki.

  Witamy Świętego Mikołaja

  Dnia 6 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu pojawił się długo i niecierpliwie oczekiwany Gość Św. Mikołaj.  Po śniadaniu poznaliśmy Legendę o Świętym Mikołaju, a następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną na spotkanie z tym szczególnym Gościem. Powitaliśmy  Św. Mikołaja  wierszem i piosenką. Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości, a dopełnieniem były otrzymane prezenty.

  Zapraszamy za rok !!!

 • 5-6latki.3 grudzień- Międzynarodowy Dzień Os. Niepełnosprawnych

  5 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Poprzez przeróżne zabawy polisensoryczne dzieci zostały wprowdzone w tematyke niepełnosprawności i doświadczyły truności z jakimi borykaja się niejdnokrotnie ich rówieśnicy z grupy. Zajęcia miały również na celu rozwijanie akceptacji  i chęci niesienia im pomocy. Dzieci w formie zabawy doświadczyły jak trudno na co dzień radzić sobie, gdy nie widzimy, nie słyszymy lub kiedy mamy trudności w poruszaniu się. Obejrzały wzruszajacy fim o niepełnosprawnycm ruchowo chłopcu "Upominek", a nastepnie wykonały plakat "Każdy inny, wszyscy równi".

   

  .

 • 5-6 latki

  Zabawa Andrzejkowa

  W dniu Świętego Andrzeja,

  Sprawdź jaka w miłości nadzieja.... :) 

  Czy ten o którym marzysz skrycie, 

  To ten jedyny na całe życie?

   

 • 5,6-l w SP9 - "Poszukiwanie Zaginionej Listy Prezentów"

  W dniu 6 grudnia 2023 r.  dzieci z grupy 5,6-l w SP9  uczestniczyły w grze terenowej  pt. "Poszukiwanie Zaginionej Listy Prezentów". Elf Elmo od  Św. Mikołaja  zgubił  ważną listę z imionami dzieci i prezentami dla nich przygotowanymi. Dzieci postanowiły pomóc Elfom w jej odnalezieniu  i wyruszyły według mapy do kolejnych  stacji: PLAC GŁÓWNY, DOM ELFÓW, CUKIERNIA PANI MIKOŁAJOWEJ, WARSZTAT  ZABAWEK, DOM MIKOŁAJA, SALA MONITORINGU, LAS CUKROWYCH LIZAKÓW,  Do każdej stacji prowadziły czerwone strzałki, które dzieci musiały znaleźć w całej szkole. Po znalezieniu stacji, czekały na nie listy, w których opisane były zadania do wykonania : przygotowanie pierników, naprawienie monitoringu, porządkowanie zabawek, szukanie 11 lizaków,  znalezienie klucza Mikołaja.... Na szczęście wszystko dobrze się skończyło - lista została odnaleziona  w ......koszu na śmieci... Świąteczne porządki są potrzebne, ale trzeba je robić rozważnie, a zwłaszcza w domu Św. Mikołaja... 

   

   

 • 5 latki - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  6 grudnia do dzieci z grupy 5 latków saniami przyjechał Mikołaj, który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom piękne prezenty. Dziękujemy zaangażowanym „ Mikołajom”.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

  Do zobaczenia za rok ❤️

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

    

   

 • 3 latki - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nadsłuchiwały „mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i zaraz po śniadaniu odwiedził przedszkolaków. To było Nasze pierwsze spotkanie z Mikołajem w przedszkolu i bardzo je przeżywaliśmy. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Nasza grupa zaśpiewała Mikołajowi piękną piosenkę, po której Nasz Gość rozdał dzieciom prezenty.

  Dziękujemy Kochany Święty Mikołaju!! Do zobaczenia za rok! 

   

   

 • 3-4 latki - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Powitaliśmy  św. Mikołaja radosnym tańcem . Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci dostały prezenty. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

   

   

 • Mikołajki w grupie 6 latków

  Gdy sie powoli zbliża Wigilia,

  grudniowe niebo szybko ciemnieje.

  To właśnie wtedy 6 grudnia,

  Święty Mikołaj spełni marzenie...

  Zapraszamy do zakładki Galeria zdjęć na obszerną fotorelację!

 • Mikołajki w grupie 4 latków

  Wiecej zdjęć w zakładce galeria! Zapraszamy!

 • 3-4 latki - Zabawy dzieci w dniu Osób z Niepełnosprawnościami

   

   

 • 3 latki - Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

  💛💛💛

 • 3-4 latki Bawiły się w Andrzejki


   

   

 • 5-6 latki

  Urodziny Michałka

   

  W dniu Twoich urodzin gorace życzenia 

  wiele uśmiechu i powodzenia,

  niech Cię nie trapią żadne zmartwienia

  i niech się spełnią wszystkie marzenia.

   

 • 5,6-l w SP9 - kolejny trening na hali ŻAPN

  W dniu 5.12.2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP kolejny raz spotkały się z trenerami i siatkarkami, by wspólnie ćwiczyć, grać, współzawodniczyć i tańczyć. To był bardzo intensywny czas ....

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

  3 grudnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

  Również nasza Placówka, jak co roku włączyła się w obchody tego Dnia.

  5 grudnia nasze Przedszkole zalśniło na żółto, każdy Przedszkolak i Panie miały jakiś żółty element w swoim stroju na znak solidaryzowania się z osobami niepełnosprawnymi. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod tytułem „Poczuj to sam”, podczas których próbowaliśmy zrozumieć specyfikę funkcjonowania osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami poprzez próbę doświadczenia jej za pomocą różnych zmysłów. Dzieci, dzięki różnym ćwiczeniom odczuwały, jak to jest poznawać świat bez udziału wzroku czy słuchu; poznawały różne sposoby komunikowania się, a także doświadczały „zmysłowego chaosu” związanego z zakłóceniami w zakresie integracji sensorycznej.

  Przedszkolaki słuchały fragmentów książki „Duże sprawy w małych głowach” autorstwa Agnieszki Kossowskiej, która zawiera historie opowiedziane przez niepełnosprawne dzieci.

  Na końcu wszystkie grupy stworzyły plakaty promujące obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, które zawierały ważne przesłanie, powinno ono Nam wszystkim przyświecać: Każdy inny, wszyscy równi!

  PO WIĘCEJ ZDJĘĆ ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI GALERIA ZDJĘĆ !

 • 5,6-l w SP9 - "ANDRZEJKI"

   30 listopada 2023  r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 obchodziły "Andrzejki" w grupie. Poznały zwyczaje związane z tradycjami obchodzenia  niezwykłych imienin wszystkich Andrzejów dużych i małych.  Dzieci poznały zabawy związane z losowaniem kolorowych gwiazdek, liczb i piórek oznaczających różne czynności, zadania i  cechy charakteru. Losowały również  krążki, które podświetlone przez latarkę kryły w sobie obrazek wylosowanego zawodu, który być może w przyszłości  dzieci będą wykonywać. Na Andrzejkowy bal dzieci przyszły przebrane w kolorowe stroje, które zamieniały dzieci w księżniczki i bohaterów z bajek i filmów.  Na koniec zabaw dzieci układały swoje  buty...i do drzwi pierwszy dotarł but Pawła M. !  Ciekawe, co to oznacza ....

  "ANDRZEJKI" - Autor: Agata Dziechciarczyk

  "Dziś ma Andrzej imieniny,

   Więc z Andrzejem się bawimy.

  Czarujemy, losujemy,

  Co nas czeka wiedzieć chcemy.

  Już "Andrzejek" nadszedł czas,

  Więc i Ty się z nami baw ! ..."

   

   

 • Urodziny Nelusi w grupie 6 latków

  Urodziny Nelusi w grupie 6 latków

  Nelusiu kochana!

  Ile kropek na biedronce,

  ile elfów jest na łące,

  ile gwiazdek jest na niebie,

  tyle życzeń dziś dla Ciebie.

  Wiecej zdjęć w galerii!

 • Andrzejki w grupie 6 latków

  W grupie 6 latków w czwartek (30 listopada) bawiliśmy się w Andrzejkowe wróżby i zabawy. Dzieci poznały tradycję tego dnia, dowiedziały się, że zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna.

  Przedszkolaki sprawdzały co ich czeka w najbliższej przyszłości, jakie zawody mogą wykonywać, a także kto może być kiedyś ich przyjacielem od serca. 

  Milusińscy pamiętają jednak, że wróżba to tylko zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że czasem może się spełnić…

strona: