• 5 - latki w Muzeum Miejskim w Żywcu

  21 października wspólnie z grupą 4 - latków wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Żywcu, które znajduje się w Starym Zamku. To była nasza pierwsza wizyta w takim miejscu. Pani oprowadziła nas po zabytkowych komnatach, w których mieszkała kiedyś rodzina Habsburgów. Zapoznaliśmy się z zasadami zachowania obowiązującymi w muzeum i z wielkim zainteresowaniem zwiedzaliśmy to miejsce.

  Przed lekcją muzealną, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybraliśmy się na spacer po parku - obserwowaliśmy jego piękno i zwierzęta w nim mieszkające.
  Był nawet czas na zabawy z wykorzystaniem pięknych kolorowych listów i słodki poczęstunek!

  Wycieczka była bardzo udana i chętnie wrócimy do muzeum na kolejne zajęcia!

   

   

 • Moja pierwsza wizyta w Muzeum - "Biedronki"

  Dziś grupa „Biedronek” (4 -latki) miała wspaniały dzień. Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Żywcu –  do Starego Zamku, na swoje pierwsze zajęcia muzealne pt. „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Dzieci dowiedziały się, co to jest muzeum, eksponat, wystawa; zapoznały się z zasadami zachowania się w takiej instytucji. Pani Przewodnik oprowadzała przedszkolaki po zabytkowych komnatach, saloniku i gabinecie, w których mieszkała kiedyś rodzina Habsburgów. Dzieci oglądały zabytkowe meble, dawne sprzęty i urządzenia oraz stroje mieszczan.

  Korzystając z pięknej, jesiennej pogody „Biedronki” udały się po zajęciach na spacer po parku żywieckim, gdzie oglądały kaczki i łabędzie.

  Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia! Na pewno tam jeszcze wrócimy!

 • 5 - latki w SMS ŻAPN w Żywcu

  20 października grupa 5 – latków została zaproszona na zajęcia do Szkoły Mistrzostwa Sportowego ŻAPN w Żywcu. Trenerzy przygotowali dla nas wiele ciekawych atrakcji. Dziewczynki miały okazję uczestniczyć w zajęciach tanecznych, które bardzo się im podobały! Chłopcy w tym czasie rozgrzewali się, jak prawdziwi piłkarze. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele frajdy, większość dzieci pierwszy raz miało okazję ćwiczyć w tak dużej hali sportowej. 

  Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia i mamy nadzieje do zobaczenia wkrótce!! 😊

   

 • 6 - latki Święto Drzewa

  Grupa 6 - latków w ramach obchodów Święta Drzewa zapoznała się z rolą drzew w codziennym życiu człowieka i zwierząt. Wspólnie zasadziła dwa drzewka, o które wszystkie dzieci dbają w sali, a na wiosnę zostaną wsadzone w ogrodzie przedszkolnym.

   

   

 • 5, 6 - latki „ALTERNATYWNY SPOSÓB NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA”.

       

  W tym roku szkolnym 2021/2022 Grupa dzieci 5,6 -letnich bierze udział w projekcie:

  ALTERNATYWNY SPOSÓB NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA”.

  Podczas pierwszych zajęć rozmawialiśmy o segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci dowiedziały się o korzyściach płynących z segregacji śmieci.

  Chętne dzieci wraz z rodzicami podjęły wyzwanie i oto ich pomysły na nowe życie surowców wtórnych.

  Jest wiele sposobów na ponowne wykorzystanie odpadów. Wyobraźnia dziecka nie zna granic. Sztuka to nie tylko kawałek papieru i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół siebie.

  Dzieci zostały nagrodzone brawami i otrzymały książeczki😊

  Nasze Dzieci są kreatywne, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania.

 • 3-4 LATKI - DZIEŃ CZYSTYCH RĄK


  15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z naszej grupy. Celem obchodów Dnia było uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk, omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Przeprowadziliśmy także eksperyment „Dlaczego warto myć ręce!”. Na koniec dzieci wykonały z plasteliny figurki wirusów. Więcej zdjęć w galerii.

 • 5- latki Dzień Szlachetności i Drzewo Dobrych Uczynków

  Grupa 5- latków w ramach "Dnia Szlachetności" w Przedszkolu rozmawiała na zajęciach o tym, co znaczy być miłym i uczynnym. Dzieci wzięły udział w losowaniu dobrych uczynków. Każde dziecko miało za zadanie zrobić jeden dobry uczynek, który sprawi, że ktoś bliski poczuje się lepiej.

  Warto uczyć dzieci, że takie najmniejsze działania sprawiają radość innym i nasz świat staje się piękniejszy.

  Każdy z nas powinien nieść dobro!

   

 • 3-4 LATKI - WIZYTA W BIBLIOTECE


  Dzieci z grupy "Sowy Mądre Głowy" odwiedziły w zeszły piątek Filię Żywieckiej Biblioteki Samorządowej przy Klubie „Papiernik”. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani Ania bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami, następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego oraz przeczytała opowiadanie o jesieni. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą drzewo jesienne.

  Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla większości przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece.
   

 • "Biedronki" - 4 latki - "Wirusoochrona"

  Zajęcia w grupie „Biedronek” (4 – latki) w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej pn.”Wirusoochrona”, prowadzonej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 • Grupa "Biedronki" (4 - latki) - Dzień Szlachetności w Przedszkolu - „Drzewko szlachetnych uczynków”

  Dobry uczynek "Biedronek" - Sprawiamy radość innym :)

  4 - latki w ramach "Dnia dobrych uczynków" malowały farbami i tworzyły kolorowe obrazki, które po zalaminowaniu i pocięciu staną się puzzlami dla naszego kolegi z grupy - Kacperka. Nasze przedszkolaki mają dobre serduszka:)

 • Grupa "Biedronki" - dzieci 4 - letnie - Jesień w ogrodzie

  W minionym tygodniu dzieci 4 – letnie z grupy „Biedronek” poznawały warzywa rosnące w naszych przydomowych ogródkach. Podczas realizacji tematu kompleksowego „Jesień w ogrodzie” przedszkolaki rozpoznawały, nazywały, przeliczały i smakowały nasze warzywa. Tworzyły piękne obrazki techniką wydzieranki, ćwicząc przy tym małą motorykę czyli m. in. precyzyjne ruchy palców, jak również koordynację wzrokowo – ruchową. Ćwiczenie to działało także relaksująco i wyciszająco.

  Zajęciem, które zamykało naszą tematykę warzyw było tworzenie warzywnych kompozycji na talerzu. Przedszkolaki przyniosły z domu różne warzywa, również gotowane i kiszone,  i układały z nich wesołe obrazki, które na końcu ze smakiem pałaszowały!

  Lubimy takie zajęcia!

  Dziękujemy bardzo Rodzicom za pomoc i zaangażowanie😊

 • 6 - latki Zajęcia sportowe

  15 października grupa 6- latków wybrała się na zajęcia sportowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego ŻAPN, gdzie dzieci rozwijały swoją sprawność fizyczną!

   

   

 • 3-4 - latki Jesień w sadzie

  Próbujemy, jak smakują różne owoce!

   

   

 • 3 - latki - Jestem sobie przedszkolaczek...

  „Jestem sobie przedszkolaczek,

  nie grymaszę i nie płaczę,

   na bębenku marsza gram

  ram, tam , tam; ram , tam, tam.”

   

  Minął pierwszy miesiąc, jak się poznaliśmy. W przedszkolu jest kolorowo, wesoło
  i ciekawie. Już się dużo nauczyliśmy. Bawimy się, sprzątamy, rysujemy, słuchamy, doświadczamy i chodzimy na spacery.
  Tylko czasami troszkę tęsknimy za ……domem, ale jutro znów tu przyjdziemy.

   

   

 • Święto Drzewa 2021

  W piątek 8 października w naszym przedszkolu obchodzilismy Święto Drzewa.

  Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska akcja sadzenia drzew
  co roku 10 października.

  Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami - sadzeniem i ochroną drzew.

  We wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i całej przyrody.

  Urządziliśmy wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny. Tematem konkursu było „Jesienne drzewo”.

  Wszystkie grupy przygotowały piękne prace plastyczne, które można podziwiać przed każdą z sal. 

  Na koniec zajęć dzieci obiecały, że zawsze będą dbały o wszystkie rośliny, nie będą łamać gałązek drzew czy niszczyć kwiatów.

  Za aktywny udział w zajęciach każda grupa otrzymała książeczki o tematyce przyrodniczej, zakupione przez Urząd Miejski w Żywcu.

  Bardzo dziękujemy za upominki! :)

   

   

   

 • Święto Drzewa w grupie dzieci 4 - letnich

  Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że drzewa są bardzo potrzebne i należy o nie dbać. Z okazji Święta Drzewa grupa dzieci 4 - letnich stworzyła piękny plakat przedstawiający jesienny las. 

 • Jesień w sadzie - 4 - latki

  W ciągu całego minionego tygodnia, tematem kompleksowym w grupie dzieci 4 – letnich była „Jesień w sadzie”. Przedszkolaki poznawały różne owoce; ich smaki, wartości odżywcze; rozpoznawały owoce po smaku, zapachu; określały, jakie potrawy można z nich przyrządzić, w jaki sposób można je spożywać. Dzieci licznie gromadziły w kąciku przyrody owoce, nie tylko te z naszych sadów, ale także egzotyczne, również te mniej znane: melon, grejpfrut, mango itp. Przedszkolaki wiedzą, że owoce są zdrowe, zawierają dużo witamin i należy je często spożywać.

  Jak w każdym tygodniu, również i w minionym, dzieci tworzyły piękne prace plastyczne. Tematem przewodnim były rzecz jasna owoce. Milusińscy lepili z plasteliny owoce, a także wypełniali sylwety owoców kuleczkami plasteliny, rozwijając przy tym sprawność manualną.  Komponowały również papierowy talerz owoców, wypychając a następnie przyklejając poszczególne elementy.

  Na koniec tygodnia dzieci samodzielnie wykonywały sałatkę owocową, która bardzo im smakowała. Piły również sok owocowy, który wykonały wspólnie ze swoimi paniami z wykorzystaniem sokowirówki. Oczywiście dzieci doskonale wiedzą, że owoce i rączki myjemy przed jedzeniem. 😊  

 • 3 - 4 - latki

  Obchodzimy urodziny Sary! 

   

   

 • 5 - latki - Jesień w sadzie i w ogrodzie

  W tym tygodniu grupa 5- latków realizowała temat kompleksowy „Idzie jesień przez ogród i sad”. Na zajęciach dzieci m.in. przypomniały sobie nazwy warzyw i owoców, porównywały je, segregowały, liczyły i klasyfikowały. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych – rozpoznawały owoce i warzywa wieloma zmysłami: wzrokiem, węchem, smakiem i dotykiem. Na naszych zajęciach dzieje się tyle ciekawych rzeczy, że nie sposób wszystkie wymienić 😊 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która nieco bardziej przybliży mijający tydzień. 

   

   

 • 6 - latki Kolorowe kamyczki

  Dzieci z grupy 6- latków podczas jednego ze spacerów ozdobiły okolicę przedszkola kolorowymi kamyczkami. Dzieci świetnie bawiły się podczas ukrywania kamieni, a jeszcze większą atrakcją było poszukiwanie ich z rodzicami podczas powrotu do domu.

   

   

strona: