• Dzień Taty - 6 latki B

 • Wyjście do Kina Janosik w Żywcu

  18 czerwca starsze grupy z naszego przedszkola (4 – latki, 5- latki, 5-6- latki, 6- latki i 5-6 przy SP9) wybrały się do Kina „Janosik” w Żywcu na bajkę Krudowie 2 Nowa Era. To był wspaniały dzień pełen wrażeń 😊 Już sama jazda autobusem u wielu dzieci wywołała podekscytowanie i radość. Bardzo podobało nam się w Kinie i chętnie tam wrócimy!

   

   

 • „ Myję ząbki gdy pora wstać, a także wieczorem, gdy czas już spać”

  16 czerwca w  Urzędzie Miejskim w Żywcu w Sali Ratuszowej odbył się Finał Konkursu Plastycznego „UŚMIECHNIJ SIĘ” , którego organizatorem była Pani dr n. med. Urszula Kalińska - kierownik Gabinetu Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci. W konkursie brało udział 25 dzieci reprezentujących 5 przedszkoli. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: dzieci 5 - letnich i dzieci 6 – letnich.

  Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały piękne prace.

  Joel H zajął I miejsce w kategorii dzieci 6 –letnich,
  a jego koleżanka z grupy  - Nicola S -  zajęła III miejsce.
  Ponadto wyróżnienie w tej grupie wiekowej otrzymał Robert K. z grupy „0”,
  a w kategorii dzieci  5 - letnich wyróżnienie otrzymała Karolina D. i Zuzanna J.

  WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zapraszamy również do przeczytania informacji i obejrzenia zdjęć w Aktualnościach na stronie Urzędu Miasta Żywiec.

   

   

 • Lubimy zabawy na placu zabaw!

  Maluszki bardzo lubią przedszkolny plac zabaw i często z niego korzystają! Dzieci znają zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń, tak by zabawa była miła i bezpieczna.

 • Wesołe zabawy na boisku !

  W minioną środę wszystkie przedszkolaki z naszej placówki mogły wesoło bawić się na boisku przy Przedszkolu i korzystać z pięknej pogody. Dzieci miały wspaniałą atrakcję – wielki, dmuchany plac zabaw – Gąsienica, z piłeczkami, ścinką wspinaczkową i zjeżdżalnią. Był również tor przeszkód, który Maluszki pokonywały bez najmniejszych problemów, za to z uśmiechem na twarzy. A na końcu czekały na dzieci wspaniałe bańki mydlane, które wszyscy bardzo lubią.

  Zabawa była wspaniała:)

  Dziękujemy serdecznie!

 • Świętujemy Urodziny w naszej grupie!

  W grupie Maluszków cieszymy się zawsze z naszych Urodzin i świętujemy je uroczyście. Są życzenia, śpiewanie „Sto lat!”, mały upominek i oczywiście słodkości, za które bardzo dziękujemy naszym Rodzicom.

  Takie chwile na długo zapadają w pamięć 😊

 • Dobroczynność

  Dawanie to szczodrość, a tego uczymy dzieci już od pierwszych miesięcy życia słowem „daj'. Uczymy dzielenia się zabawkami, jedzeniem, huśtawką na osiedlowym placu zabaw po to właśnie, żeby dzieci wypracowały w sobie sztukę dawania, a w późniejszym okresie dzielenia się innymi dobrami.

  Dobroczynność uczy dzieci nie tylko empatii, ale też oszczędzania pieniędzy w niekonwencjonalny sposób. Zakup potrzebnych rzeczy do domów dziecka czy schronisk dla zwierząt, dołożenie swojej cegiełki do Szlachetnej Paczki, wsparcie przedszkolnej aukcji czy takich organizacji jak WWF, UNICEF itp. można nagrodzić, zwiększając dziecku kieszonkowe lub dokładając procent za każdorazowy datek na cel charytatywny.

  Zarządzanie pieniędzmi uczy samodzielności, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów w sytuacji, kiedy pojawiają się pokusy. Uczy też rezygnacji z upragnionego prezentu na rzecz innego. A wszystko to jest dobrym pretekstem do prowadzenia z dziećmi rozmów na temat pieniędzy, ich roli w naszym życiu i umiejętności oddzielenia tego, co jest realną potrzebą od chwilowych kaprysów.

  AKCJA GÓRA GROSZA 2020/2021

  Zbiórka trwała od 26.10.2020 r. do 31.05.2021 r

  W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole ponownie przyłączyło się do wielkiej akcji zbierania monet pod nazwą Góra Grosza. Do specjalnie oznaczonych puszek wychowankowie mogli wrzucać monety od listopada do maja.
   

  Ogółem zebraliśmy 544 zł 63gr

       I miejsce     Grupa  6–latki

  II miejsce      Grupa „0”

      III miejsce     Grupa 5-latki

  GRATULUJEMY !!!


  Akcja co roku organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji  jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do ich domów, bądź tworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcję!!!

   

 • Dzień Dziecka

  1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto! Nie inaczej było w naszym przedszkolu. Od samego rana wszystkie grupy celebrowały ten dzień.  Nasze kochane Panie zadbały o to by ten dzień był wyjątkowy i przygotowały wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe na świeżym powietrzu. Na orliku powstał tor przeszkód,  były zabawy z chustą animacyjna Klanza, bańki mydlane i wiele, wiele innych ciekawych konkurencji! 😊

  Wszystkim dzieciaczkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i samych radosnych chwil!!!

  Pamiętajmy, że Dzień Dziecka to doskonała okazja do tego, by każdy odnalazł w sobie pokłady dziecięcej radości! 😊

  Zapraszamy do galerii, znajdziecie tam obszerną fotorelację z tego dnia! 

   

 • 4 - latki Dzień Mamy i Taty

  Kochani Rodzice!

  Z okazji Święta Waszego

  życzenia wszystkiego najlepszego:

  niech każdy dzień dostarcza radości

  i uśmiech zawsze w sercach gości,

  niechaj problemy Was omijają,

  a wszyscy bardzo Was kochają

  Bo jak nikt inny na świecie,

  Wy na to zasługujecie!

 • 6 - latki A Święto Mamy i Taty

 • Dzień Mamy i Taty - grupa Maluszków (3 - latki)

  Mamusiu! Tatusiu! 

  Kochamy Was mocno i całujemy,

  wierszyk i piosenkę w prezencie dajemy!

 • 3-4 - latki Dzień Mamy i Taty

 • 6 - latki B Święto Mamy i Taty

  Wiersz w wykonaniu 6 - latków

  Wiersz.m4a

  Piosenka w wykonaniu 6 - latków

  Piosenka.m4a

   

   

 • Maludas

  Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

  Co trzeba zrobić?

  Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

  Nagrody

  • W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
       * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
       * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
       * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

   W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
       * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
       * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
       * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

  Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

  Liczba zgłoszeń

  Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

  Termin

  Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

  Forma zgłoszeń

  Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

  Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

  Komisja konkursowa

  Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

  Partnerzy konkursu:

  https://www.aviva.pl/

  https://terdeals.com/pl

   

  Przedstawiamy pracę konkursową wykonaną przez Wojtusia z grupy 4- latków.

   

  Zachęcamy do zapoznania sie z ofertą sklepu​​​​​​​

   

   

 • „Skąd się biorą produkty ekologiczne” Ogólnopolski program edukacyjny

  „Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W roku szkolnym 2020/2021 przeprowadzono I edycję konkursu w którym wzięli udział 5-6 latkowie z Naszego Przedszkola oraz grupa 5-6 latków przy S.P. 9.

  Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

  Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

  Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” zrealizowano poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizowali zajęcia edukacyjne, podczas których nauczyli się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

   

   

 • Drodzy rodzice

  Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji na dyżur wakacyjny znajdują się w zakładce "Dyżur wakacyjny" w panelu po lewej stronie. 

  Zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi dyżuru wakacyjnego i o systematyczne śledzenie strony.

 • BIEL I CZERWIEŃ W ZERÓWCE

  Czesław Janczarski

  "Barwy ojczyste" 

   

  Powiewa flaga,

  gdy wiatr się zerwie.

  A na tej fladze biel jest i czerwień.

  Czerwień to miłość,

  biel - serce czyste.

  Piękne są nasze barwy ojczyste.

 • Kochani Rodzice,

  Prosimy o wsparcie naszego przedszkolaka.

  Mateuszek prosi o wsparcie i dziękuje za okazaną pomoc!

   

  Fundacja ISKIERKA

  Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

  ING Bank Śląski nr konta:

  39 1050 0099 6781 1000 1000 1050

  Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:

  PL39 1050 0099 6781 1000 1000 1050

  BIC (SWIFT): INGBPLPW

  1%  KRS 0000248546

  cel szczegółowy: „Mateusz RADŁO”

 • "Jestem Polakiem" - grupa Maluszków

  Przedszkolaki z grupy 3 – latków cały tydzień realizowały tematykę „Jestem Polakiem i Europejczykiem”. Poznawały gdzie Europa znajduje się na kuli ziemskiej, gdzie jest Polska w Europie, a Żywiec w Polsce. Poznawały kształt Polski na mapie oraz gdzie leży Warszawa. Zaznajamiały się również z symbolami narodowymi: godłem Polski i flagą. Dzieci oglądały i słuchały polskich legend: „O powstaniu Państwa Polskiego” i „Wars i Sawa”. Przedszkolaki udały się w wirtualny spacer po Żywcu i Muzeum Żywieckim, poznały i oglądały na zdjęciach i filmie najważniejsze zabytki naszego miasta. Dowiedziały się również jak wygląda herb Żywca i od czego pochodzi. Następnie samodzielnie tworzyły herb naszego Miasta z poszczególnych elementów. Uczestniczyły w robieniu flagi Polski, którą mogły zabrać w piątek do domu i ustawić w widocznym miejscu, tak, by wspólnie z rodziną obchodzić dzień flagi.

strona: