• 5 latki - ,,Spotkanie ze złością - warsztaty psychoedukacyjne"

  We wtorek 21.11. Nasza grupa uczestniczyła w zajęciach pt. ,,Spotkanie ze złością - warsztaty psychoedukacyjne" prowadzonych przez Naszą Panią psycholog Gabrysię Bałazy. 

  Mieliśmy okazję porozmawiać na temat emocji trudnych, które niejednokrotnie towarzyszą zarówno dzieciom jak i dorosłym. Podczas warsztatów zastanawialiśmy się m.in. Gdzie w naszym ciele mieszka złość? Jakie są sposoby regulacji emocji? Co się kryje pod złością?  Jak wyrażać złość, nie krzywdząc innych?

  Poznaliśmy Gerada (wielką czerwoną pufę), który trzyma w sobie całą złość wszystkich dzieci z naszego przedszkola. 

  Podczas zajęć powstały także piękne prace plastyczne, przedstawiające Nasze ,,Potworki złości". 

  Dziękujemy za zajęcia! 

   

   

 • 5 latki - Dzień Praw Dziecka

  W poniedziałek 20.11 w naszej grupie mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pt Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa. Dzieci zapoznały się z Konwencją Praw Dzieci na podstawie prezentacji multimedialnej. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci świadomości posiadanie praw ale także obowiązków gdyż jedno drugiego nie wyklucza. Ważnym aspektem tych zajęć było, aby dzieci wiedziały, że zawsze mogą liczyć na pomoc swoich bliskich.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - kolejna wycieczka do fundacji "ARKA" w ZSAiO w Moszczanicy.

  W dniu 17 listopada 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uczestniczyły w  wycieczce do "Fundacji ARKA"  w ZSAiO  w Moszczanicy. Tym razem pani Agatka przygotowała dla dzieci naukę jazdy konno, powtórkę z ostatnich warsztatów dotyczących życia pszczół oraz trening sportowy z wojskowymi. Chociaż pogoda nam nie dopisała - padał drobny deszcz - to  nie przeszkodziło nam to odbyć  ekscytującego treningu  w zadaszonej hali - chętne dzieci zaopatrzone w kaski ochronne, uczyły się prawidłowej postawy podczas nauki jazdy konno. Każde dziecko miało dwie opiekunki i wspaniałego wybranego przez siebie rumaka. Profesjonalny trening zaowocował wspaniałymi humorami i wielokrotnymi rundami po hali ..... i wciąż było mało. Po treningu wróciliśmy do sali "ARKI" na odpoczynek i przy gorącej herbatce dzieci obejrzały film o pszczołach, których życie i zwyczaje  poznały na ostatnich warsztatach, a także wykolorowały obrazek pracowitej pszczółki. Po herbatce i odpoczynku, dzieci poszły do innej sali, gdzie czekali już na nie uczniowie klasy mundurowej. Wspólny trening wysiłkowy i pokaz akcesoriów zaowocowały  świetną zabawą i niekończącym się przymierzaniem kamizelek wojskowych, hełmów, masek gazowych i rękawic bokserskich.... Czas nam minął, jak zwykle za szybko  .....

   

   

 • 5-6-latki

  Obchodzimy urodziny Igorka.

  Ile gwiazd na niebie

  i piasku na plaży

  tyle niech sie spełni

  w życiu Twoim marzeń.

   

   

   

 • GR. 4l, 5l, 5-6l, 6l.

  13 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy p. Piotra Dzikiego z Ośrodka edukacyjnego ze Związku Parków Krajobrazowych w Żywcu. Zajęcia edukacyjne o tematyce drzew- lasu, w nawiązaniu do Święta Drzewa, zorganizowane były w grupach: 4l z 5l oraz 5-6l z 6l. Miały one na celu: przypomnienie dzieciom o roli drzew w przyrodzie i ich znaczeniu w życiu człowieka, kształtowanie więzi dzieci z przyrodą i pozytywnego stosunku do niej, rozwijanie postaw proekologicznych. Pan Piotr w niezwykle ciekawy sposób, wykorzystując prezentacje multimedialną, opowiedział dzieciom o warunkach koniecznych do rozwoju drzew, drzewach rosnących w naszych polskich lasach oraz o warstwach lasu. Dzieci obejrzały film, który wywołał wiele przyjemnych emocji, nagrany przez kamery w naszych pobliskich lasach "Wędrówka rodziny dzików". Następnie miały możliwość obejrzenia liści, w przybliżeniu, za pomocą mikroskopu. 

  W starszych grupach wręczył również dzieciom dyplomy oraz upominki za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez ZPK "Kolorowy świat motyli". Wśród uczestników znalazły sie dwa wyróżnienia - gratulujemy !!!

  Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi za współpracę :)

   

   

   

 • Drodzy Rodzice!

  Miło Nam poinformować, iż spośród kilkudziesięciu tysięcy zgłoszeń szkół i przedszkoli
  z całej Polski, Nasza placówka została zakwalifikowana do krajowego projektu ,,Szkoła dostępna dla wszystkich". Tym samym Państwo -  jako Rodzice mający swoje pociechy pod Naszą opieką - mogą BEZPŁATNIE skorzystać z konsultacji ze specjalistami. Mają one formę online i odbywają się w terminie 13.11. - 9.12.2023r.
  W celu umówienia, NIEZBĘDNY jest jednorazowy kod kwalifikacyjny, który mogą Państwo otrzymać w sekretariacie przedszkola lub u Naszej Pani psycholog Gabrieli Bałazy, która bierze udział z niniejszym projekcie. 

  Konsultacje prowadzą wykwalifikowani psychiatrzy, psychoterapeuci, pedagodzy oraz asystenci kulturowi. 

  Zapraszamy! Liczba miejsc jest ograniczona, terminy znikają w ekspresowym tempie. 

   

   

 • Szkolenie Rady Pedagogicznej

  15.11.2023 r. Rada Pedagogiczna Naszego przedszkola brała udział w warsztatach pt. ,,Ograniczenie zachowań agresywnych w przedszkolu” prowadzonych przez Naszą Panią psycholog – Gabrielę Bałazy oraz pedagog Aleksandrę Buławę.

  Oprócz wysłuchanej wiedzy teoretycznej, Panie brały udział w praktycznych zadaniach, podczas których pogłębiały techniki pracy nad trudnymi emocjami. Warsztaty upłynęły we wspaniałej, twórczej atmosferze.

 • 5,6-l w SP9 - zajęcia w Miejskim Centrum Ekologicznym w Urzędzie Miasta

  W dniu 14 listopada 2023 r. dzieci z grupy 5,6-l w SP9 uczestniczyły  w ciekawych zajęciach w Miejskim Centrum Ekologicznym w Urzędzie Miasta Żywiec na temat: "Największe rośliny lądowe, czyli 28 ciekawostek, których nie wiesz o drzewach". Była to  prelekcja, która zaangażowała i motywowała dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków. W sposób prosty, przystępny i obrazowy dzieci poznały fakty i ciekawostki o drzewach, które czasami mogą zaskoczyć. Czy słyszeliście o drzewie dynamitowym, krzywym lesie czy żywej skamielinie? Niesamowite tajemnice skrywa świat drzew. I właśnie o tym posłuchaliśmy dziś na zajęciach. Podczas spotkania dzieci nauczyły się również rozpoznawać drzewa angażując zmysły m.in. wzroku czy dotyku oglądając krążki różnych odmian drzew. Na zakończenie dzieci rozwiązywały zagadki na temat  obejrzanej prezentacji - w nagrodę za prawidłową odpowiedź otrzymywały  upominek - pachnące mydełko w kształcie choinki. 

   

   

 • 6 - latki - Konkurs ZPKWŚ - Kolorowy świat motyli

  Grupa dzieci 6 letnich wzięła bardzo licznie udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego pt. „Kolorowy Świat Motyli”. Celem Konkursu było zwrócenie uwagi na związek pomiędzy różnorodnością świata roślin i zwierząt, w tym owadów oraz na pożyteczną rolę jaką pełnią w przyrodzie; rozwijanie kreatywności dzieci, poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych); rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz zdolności manualnych.

  Z dumą ogłaszamy, że Tosia z grupy dzieci 6 letnich zdobyła wyróżnienie w konkursie. Otrzymała imienny dyplom oraz nagrody rzeczowe.

  Wszystkie pozostałe dzieci również wykazały się pomysłowością, zapałem i pracowitością, i stworzyły wspaniałe prace. W podziękowaniu otrzymały upominki i podziękowanie za udział w konkursie.

  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 • GRUPA 4-LATKI - rysowanie kredą

  Malowanie kredą na chodniku to ciekawa i twórcza zabawa dla dzieci. Rozbudza kreatywność, motorykę małą, ćwiczy koncentrację, pomaga skupić wszystkie myśli i ruchy na ukończeniu dzieła. Dziś 4-latki malowały to, na co miały ochotę, bez ograniczeń i bez ingerencji.

 • Sprawozdanie z realizacji wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. Mój ulubiony książkowy bohater realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

  Konkurs plastyczny pt. Mój ulubiony książkowy bohater przeznaczony był dla dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do Przedszkola Nr 1 w Żywcu z Oddziałami Integracyjnymi a jego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci ich wyobraźni, kreatywności oraz  zainteresowań czytelniczych.

  Zadaniem uczestnika było wykonanie dowolną techniką plastyczną w formacie A3 ilustracji przedstawiającej ulubionego książkowego bohatera i dostarczenie jej do koordynatora konkursu do dnia 27 października.

  Złożono 14 prac konkursowych, które organizatorzy oceniali pod względem zgodności z tematyką, pomysłowości, kreatywności oraz samodzielności wykonania, bez przyznawania poszczególnych miejsc.

  Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 31 października na sali audiowizualnej. Wszyscy uczestnicy- laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek pt. Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców zakupionych ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

  Wszystkim nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

   

 • 3 latki - Święto Niepodległości

   

   

 • 5 latki- Zajęcia biblioteczne

  W dniu 9.11.2023 dzieci pięcioletnie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w klubie Papiernik. Oglądały książki związane z naszą ojczyzną, wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego oraz z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną wg wzoru "Godło Polski".
  ​​​​​​​Zachęcamy rodziców do obejrzenia pracy swojego dziecka w przedszkolu.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada

  Przez cały tydzień dzieci  w grupy 5,6-l w SP9  poznawały historię naszej  Ojczyzny, słuchały  pieśni patriotycznych  śpiewanych przez uczniów  w klasie z p. Basią,  a  także  uczyły się słów 4 zwrotek  i melodii  hymnu narodowego.

  W piątek odbył się uroczysty apel w szkole, w którym uczestniczyły dzieci i pięknie „na baczność”   odśpiewały nasz  HYMN NARODOWY : „MAZUREK DĄBROWSKIEGO”. Następnie oglądały wystawę prac  obrazów  wykonanych przez uczennice szkoły o starym zamku w naszym parku oraz portrety Habsburgów.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - urodziny HUBERTA S. - 10.11. 23 r.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - CO TO JEST CZAS ?

  W  dniu 9 listopada 2023 r.  dzieci z grupy 5,6-l w SP 9 poznawały  pojęcie czasu   w związku  z  zorganizowanym  w szkole    „Tygodniem uczniowskiej supermocy”.      Dzieci poznawały  pory dnia, rodzaje zegarów,  segregowały na obrazkach czynności  które wykonuje się w określonych porach dnia, wyszukiwały pary  takich samych zegarów.  Zastanawiały się też nad powiedzeniami : „nie trać czasu”, „zatrzymać czas”,  „szkoda czasu”, „łapać czas”, „czas leczy rany”, „czas ucieka” itp.  Zasiadły też na tronie w koronach „Króla i Królowej swojego czasu”, bo teraz wiedzą już, że czas ucieka i szkoda go marnować, ale  należy cieszyć się każdą  minutą, bo ona już nie powróci ….

   

   

 • 5,6-l w SP9 - urodziny ADAMA M. - 9.11.23 r.

   

   

 • 5,6-l w SP9 - kolejna wizyta pani Uli - higienistki.

  W dniu 8 listopada 2023 r. w grupie 5,6-l w SP9 kolejny raz gościliśmy panią Ulę, która tym razem  porozmawiała  z dziećmi o zdrowym jedzeniu. Była też ku temu okazja, ponieważ właśnie dzisiaj obchodzony jest „Dzień Zdrowego Śniadania”. Dzieci układały na talerzach  swoje ulubione posiłki  i rozmawiały na temat  tego co jest zdrowe, a czego nie powinniśmy jeść lub jeść  rzadziej  i jak najmniej.  Fluoryzacja zębów była – jak zwykle bananowa….

   

   

 • Uroczystość 11 listopada – 105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Uroczystość 11 listopada – 105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  W piątek, 10 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się wspaniała Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski o godzinie 11.11. Tym samym placówka włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do Hymnu 2023”.

  Następnie, na scenie w uroczystym występie zaprezentowały się dzieci  z grupy integracyjnej 6 – latków. Dzieci w podniosły sposób prezentowały wiersze, prozę, taniec oraz piosenki patriotyczne. Z zachowaniem należytej powagi i szacunku wspaniale wprowadziły nas w atmosferę narodowego Święta.

  Jesteśmy dumni ze wspaniałego występu naszych Milusińskich. Rodzicom dziękujemy za zapewnienie odpowiedniego, odświętnego stroju dla dzieci.

 • 6 latki - Finał konkursu wewnątrzprzedszkolnego "Mój ulubiony książkowy bohater"

  Serdecznie gratulujemy Paulince i Majusi z grupy 6 latków i dziękujemy za udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater książkowy"!

strona: